Futbolcudan 'gay' itirafı

Futbolcudan 'gay' itirafı
Alman futbolcu Thomas Hitzlsperger eşcinsel olduğunu açıkladı

Geçmişte İngiltere Premier Ligi'nde Aston Villa, Everton ve West Ham United takımlarında top koşturan Alman futbolcu Thomas Hitzlsperger eşcinsel olduğunu açıkladı.

Alman Die Zeit gazetesine verdiği röportajla gay olduğunu kamuoyuna duyuran Hitzlsperger, bu açıklamayı yapmaktaki amacının "profesyonel spor dünyasındaki eşcinsellik tartışmasını bir adım ileriye taşımak" olduğunu belirtti. Eylül 2013'te emekli olduğunu açıklayan Hitzlsperger, "Eşcinsel olduğunun farkına varmak uzun ve zorlu bir süreçti. Bir erkekle birlikte yaşamayı tercih ettiğimi ancak birkaç yıl önce fark edebildim. İngiltere'de, İtalya'da ve Almanya'da eşcinsel olmak büyük bir mesele değil; en azından soyunma odasında" dedi.

Ünlü futbolcu, "Kim olduğumdan hiçbir zaman utanmadım ama 20 genç adamla bir masanın çevresinde oturup gaylerle ilgili şakalarını dinlemek her zaman çok kolay olmuyordu. Şakalar komik olduğu ve aşağılayıcı olmadığı sürece konuşmalarına izin verebiliyorsunuz. Gay olmak futbolda 'gözardı edilen' bir konu, 'soyunma odasında da önemli bir konu' değil. Savaşçı ruh, tutku ve kazanma mantığı kendi içinde bağlantılı şeyler; 'Eşcinseller yumuşak olur' klişesine uymuyor" diye konuştu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com