Futbolcularına Hayata Dair Dersler Veriyor!

Futbolcularına Hayata Dair Dersler Veriyor!
Bursaspor'un başarılı teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, futbolcularına taktiğin yanında hayat dersleri de veriyor..

 Şampiyon takımın hocası, tesislerdeki tahtaya bazen kendi bazen de spor dünyasının ünlülerinin sözlerini yazarak talebelerinin düşünmesini sağlıyor. Futbolcular hocalarının şu sözünü hiç unutmuyor: 'Kaybetmeyi hazmetmek, kazanmaktan daha zordur.'

 

Genç yaşına rağmen Bursaspor'u şampiyon yaparak Anadolu devrimine imza atan başarılı teknik direktör Ertuğrul Sağlam, taktiğin yanı sıra futbolcularına hayata dair dersler de veriyor. Sağlam, kendi hayat felsefesinin temellerini oluşturan kimi sözlerini tahtaya yazarak futbolcuları ile paylaşıyor.

Futbolda elde ettiği başarılara rağmen mütevazılığından asla ödün vermeyen başarılı taktisyen, Özlüce Tesisleri'ndeki odasında bulunan beyaz tahtaya her hafta bir söz yazıyor. Bu, bazen futbol dünyasının ünlü isimlerinin, bazen de kendine ait sözleri oluyor.

Beyaz tahtaya kendisine ait, 'Kaybetmeyi hazmetmek, kazanmaktan daha zordur.' ifadesini nakşeden Sağlam, galibiyetin yanında mağlubiyeti kabullenmenin de erdemine dikkat çekiyor. Genç çalıştırıcı, her insanın kazandığı zaman sevineceğini ancak kaybettiğinde göstereceği duruşun çok daha önemli olduğuna vurgu yapıyor. Kaybeden kimi teknik direktörlerin, rakibini kutlamayı beceremediğini de ifade eden şampiyon takımın hocası, "Kaybettiğiniz zaman rakibinizi tebrik edebilmelisiniz ki, kazandığınız zaman da tebrik edilmeyi hak edesiniz." ifadelerini kullanıyor. Yeşil-Beyazlı futbolcular ise başarılı teknik adamın insani değerlere verdiği öneme dikkat çekiyor. Bursaspor kaptanı Ömer Erdoğan, Sağlam'ın "Adam gibi adam" ifadesini tam anlamıyla üzerinde taşıdığını dile getiriyor. Ertuğrul hocanın kişiliği ve karakterinin futbolculara da örnek olduğunu belirten Ömer, "Dışı nasılsa içi de öyle bir insan. Gerek futbol gerekse özel hayat konularında çok anlayışlı ve açık sözlüdür. Her türlü sıkıntımızı kendisiyle paylaşabiliyoruz ve o da bize tecrübelerini aktarıyor, yol gösteriyor. Ertuğrul hoca, futbolcunun karakterine çok önem veriyor." diye diye konuşuyor.

Genç yıldız Sercan Yıldırım ise Sağlam'ın liderlik vasfının çok iyi olduğuna işaret ederek, hocası hakkında şu ifadeleri kullanıyor: "O taktik anlayışından önce hayatta nasıl durulacağını bize gösterdi. Takım olmayı öğrendik. Sayesinde ekip ruhunu yakalamayı başardık. Ertuğrul Sağlam'ın inanıyorum ki, takım içerisinde herkes için özel bir yeri var."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com