Futbolda bir devir kapanıyor

Futbolda bir devir kapanıyor
27 yıldır Manchester United'ın başında olan, Kırmızı Şeytanlar ile sayısız başarılar elde eden, dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biri kabul edilen Sir Alex Ferguson'un sezon sonunda takımdan ayrılacağı açıklandı.

Alex Ferguson'un geçtiğimiz yıl emekli olması bekleniyordu ancak ezeli rakipleri Manchester City'nin geçtiğimiz yıl gelen şampiyonluğu efsane İskoç'u bu kararından döndürmüş ve Ferguson sözleşmesini 2 yıl daha uzatmıştı. Bu yıl haftalar önce şampiyonluğunu ilan eden United, bir anlamda ezeli rakibinden unvanını da geri almıştı.
 
"UNITED'I OLABİLECEK EN GÜÇLÜ POZİSYONDA BIRAKTIM"
 
Efsane Hoca, Manchester United'ın resmi sitesinden yaptığı açıklamada, United'ı olabilecek en güçlü pozisyonda bıraktığının altını çizdi ve "İleride kulüpte direktör ya da uluslarası elçi gibi görev almak isterim" dedi.
 
Ferguson'un açıklamaları şu şekilde; "Bu kararı doğru zamanda verdiğime inanıyorum. Kulübü olabilecek en güçlü pozisyonda bırakmak önemliydi ve bence bunu başardık. İleride kulüpte direktör ya da uluslarası elçi gibi görev almak isterim. Taraftarlara çok teşekkür ediyorum. Manchester United gibi bir kulübe bunca yıl önderlik etmek büyük bir onur ve çok özel bir ayrıcalık. United’da görev yaptığım sürenin değerini bileceğim.
 
YERİNE MOYES Mİ GELİYOR?
 
Bu arada İngiliz basınındaki iddialara göre, Ferguson'un yerine Everton teknik direktörü David Moyes geçecek. Moyes ve Ferguson arasındaki benzerlikler ise dikkat çekici. Moyes'da Ferguson gibi İskoç. İki teknik adamda istikararlı bir şekilde uzun yıllardır takımlarının başında bulunuyorlar. Moyes, Everton kulübünde 2002 yılından beri görev yapıyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com