"Futbolda Şike" davasında ikinci gün sona erdi

"Futbolda Şike" davasında ikinci gün sona erdi
"Futbolda şike" iddialarına ilişkin 23'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davada, iddianame 232'nci sayfasına kadar okundu.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesindeki salonda görülen duruşmada, üç TRT spikeri tarafından dönüşümlü olarak okunan iddianamenin 232'nci sayfasına gelindi.
 
Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, iddianamenin okunmasına yarın devam edileceğini belirterek, "Önümüzdeki hafta pazartesi, salı, perşembe ve cuma günü Çağlayan'da duruşma olacak" dedi.
 
Başkan Ekinci, ilk başta Olgun Peker ve arkadaşlarının, daha sonra da Aziz Yıldırım ve arkadaşlarının savunmalarının alınacağını ifade ederek, avukatların savunmalarını CD ortamında vermeleri halinde duruşmaların hızlanacağını söyledi.
 
Mahkeme Başkanı Ekinci'nin, yakınlarının sanıklarla iki dakikalığına görüşebileceğini söylemesi üzerine, duruşmayı izleyen sanık yakınları sanıkların yanına giderek hasret giderdi.
 
Ekinci, duruşmayı erteledi.
 
DURUŞMADAN NOTLAR
 
İddianamenin Aziz Yıldırım ile ilgili bölümü okunurken, Yıldırım'ın, bulunduğu yerden önündeki iddianame fotokopisi üzerinden takip ederek, kalemle bazı yerlerin altını çizip not aldığı görüldü.
 
İDDİANAMEDEKİ ŞİFRELER GÜLÜŞMELERE NEDEN OLDU
 
 Yıldırım ile ilgili suç isnatlarının anlatıldığı bölüm okunduğunda salonda zaman zaman gülüşmeler duyuldu. İddianamede geçen ve şike için şifre olduğu iddia edilen ''tarla'' ve ''inşaat'' kelimelerinin okunduğu sırada Fenerbahçeli yöneticiler Murat Özaydınlı ve Ali Koç'un da güldüğü görüldü.
 
 Davanın öğleden sonraki bölümü için salona girilirken Murat Özaydınlı, Aziz Yıldırım'ın kardeşi Acar Yıldırım'a, ''Gel ağabey, gidip biraz gülelim'' diye seslendi. Acar Yıldırım'ın da bunun üzerine, ''Yok ben gelmiyorum. Söylenenleri duyunca canım sıkılıyor'' dediği duyuldu.
 
YILDIRIM: ''BOKSÖRLE Mİ GELDİNİZ?'
 
 Duruşmaya verilen ara sırasında, davayı izlemeye gelen Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir, Asbaşkan Murat Özaydınlı ve yönetici Semih Özsoy'a el sallayan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, iddianamedeki bir bölüme gönderme yaparak, ''Boksörle mi geldiniz?'' dedi. Yöneticilerin de bunun üzerine gülerek, ''evet'' dedikleri duyuldu.
 
 Özaydınlı, tutuklu sanık İlhan Ekşioğlu'na, iddianamede yer alan ''...Yoğun şekilde çalışan bazı üyelerin mükafatlandırıldığı, örneğin; Ali Kıratlı'nın Kıbrıs'a tatile gönderildiği...'' bölümüne atıfta bulunarak, ''Beni Kıbrıs'a göndersene, gülmekten midemiz ağrıdı'' diye seslendi.
 
 Tutuklu sanıklardan Cemil Turan'ın torunları Sanem ve Esma ile yeğeni Berfin'e sarıldığı görülürken, İlhan Ekşioğlu'nun kızı Tuana'nın da duruşmaya verilen aralarda babasının yanına giderek sarıldığı ve sohbet ettikleri görüldü.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com