Futbolun fahişesi olmaz

Futbolun fahişesi olmaz
Brezilya basını adı şike ve teşvik soruşturmaına karışan Fenerbahçeli futbolcuya sahip çıktı

Türkiye'deki şike ve teşvik soruşturması Brezilya'nın da gündemine oturdu. Ülke basını yaşanan gelişmelere geniş yer ayırırken, Alex ile Fenerbahçe'ye büyük destek verdi.
 
FUTBOLUN FAHİŞESİ OLMAZ
 
Özellikle Brezilyalı yıldızın "şikeden haberi vardı" yolundaki iddialara sert tepki veren gazeteler, Alex'in bu tür işlere asla karışmayacağını savundular. Elglobeesporte Gazetesi, "Alex futbolun fahişesi olmaz" başlığını kullanırken, Fenerbahçe kaptanının şike olayları ile ilgili çıkan haberlerden son derece rahatsız olduğunu yazdı. Gazete, Alex'in hem kulübünün, hem de kendi adının bu tür söylentilerin içinde yer almasına tepki verdiğine dikkat çekti, "Futbol çim sahalarda oynanan bir spordur. Saha dışı oyunlara girecek kadar alçalmadım" sözlerine yer verdi.
 
KİRLİ İŞLERE BAŞVURMAZ
 
Gazete, Alex'in hem takım arkadaşlarına, hem de kulübüne sahip çıktığına da değinen Elglobeesporte Gazetesi, Brezilyalı yıldızın futbol için yaratıldığını, perde arkası oyunlarla ilgisinin asla olamayacağını belirtti. Gazete, 2010-2011 sezonunun Alex açısından zor geçtiğinin herkes tarafından bilindiğini ifade ederken, buna rağmen yıldız oyuncunun asla kirli işlere başvurmayacağını kaydetti.
 
MAİL YAĞMURUNA TUTTULAR
 
Bu arada gazeteyi mail yağmuruna tutan Brezilyalı futbolseverler de Alex ve Fenerbahçe'nin şike olaylarına adlarının karışmasına tepki gösterdiler. Brezilyalılar, soruşturmalar sonunda Fenerbahçe'nin aklanacağına da inanarak, Alex'in şikenin içinde olacak bir kulüpte futbol oynamasının zor olacağını savundular.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com