G-8 zirvesi olaylı başladı.

G-8 zirvesi olaylı başladı.
Londra Lancaster House’da düzenlenen zirve için olağanüstü güvenlik önlemleri alınırken, bir grup aktivist Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry’i protesto etmek istedi.
Sabahın erken saatlerinde Lancaster House giriş kapısında buluşan protestocular, John Kerry’ye ‘Keystone Boru hattı’ sistemi projesini durdurması çağrısında bulundu.
 
Bu arada Kanada ve Amerika arasında petrol ürünlerini transfer etmek amacıyla planlanan projeye ilk uluslararası tepki, küresel ısınmaya karşı mücadele eden “350.org” adlı çevreci gruptan geldi.

Grup temsilcisi Nicolo yaptığı açıklamada, "John Kerry’ye bu projeyi durdurması konusunda çağrıda bulunmak için burdayız. Bu projeyi durdurmasını istiyoruz. Bu proje dünyanın en büyük karbon bombası. Taşıdığı zifir ve petrol miktarı açısından çevreye zararı çok yüksek. Bu proje sadece Avrupa’yı değil tüm dünyanın iklimini olumsuz etkileyecek" diye konuştu.
 
İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague zirvede, ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Japonya, Kanada ve Rusya dışişleri bakanlarını ağırlıyor. Toplantının ana gündeminde Kuzey Kore, Suriye ve İran bulunuyor.(IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com