"G.Antepspor emin ellerde"

"G.Antepspor emin ellerde"
Gaziantepspor Asbaşkanı Mehmet Kızıl, mali inceleme ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı...

Gaziantepspor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, mali incelemenin Tabata ve İsmail Köybaşı'nın transfer paralarıyla ilgili şikayet üzerine yapıldığını söyledi.

"G.ANTEPSPOR'UN KÖTÜ GİDİŞİNİ FIRSAT BİLENLER VAR"

Gaziantepspor'un antrenmanını izleyen Kulüp Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kulüpte yapılan incelemeyle ilgili bir soru üzerine Kızıl, "Gaziantepspor'un kötü gidişini fırsat bilen Gaziantep düşmanları var. Bunlarda Gaziantepspor kötü gittiği zaman ortaya çıkan insanlar. Bunların gayreti ile yapılmış bir şikayet var. Şikayet konusu da Tabata ve İsmail Köybaşı'nın paraları. Bunlar bankalarla kulübe gelmiş paralar. Kulüplerin başkanlığını yapıp da kulüpleri geçim kaynağı yapmış zihniyetler vardır. Gaziantepspor Kulubü, bu tür yönetim açısından yoksun. 'Acaba Gaziantepspor kötü giderken kulübü ele geçirip bizde geçim kaynağı yapar mıyız?' diye düşünen bir kesim var. Bu kesimin vermiş olduğu bir uğraş. Gaziantepspor'da bütün girdi ve çıktılar bankalarla yapılıyor. Bizim veremeyeceğiz hiçbir kuruşun hesabı yok. Kamuoyunda açıklanan transfer paralarının nereye gittiğini kimse merak etmesin. Bu çalışmalar bankalarla yapılıyor. Çok sağlam kontratlarla yapılıyor" dedi.

"GAZİANTEPSPOR EMİN ELLERDE"

Gaziantepspor'a destek veren çok değerli insanlar olduğunu kaydeden Kızıl, "Gaziantepspor'dan para koparmak isteyen birkaç Antep düşmanının işi bu. Gaziantepspor taraftarı da lütfen uyansın. Gaziantepspor, emin ellerde. Bizim şirketin yıllık 3-5 milyon lira cebinden harcadığı ve faturalandırmadığı Gaziantepspor giderleri var. Biz Gaziantepspor'un gelirine ihtiyacı olan bir aile değiliz. Kızıl grubunun gelecek sene yatırım programında 500 milyon dolarlık bir yatırım var. Bugün kulüplerin toplam gelir bütçesi 20-25 milyon civarında. Minimum her sene 35 milyon gideri olan bir kulubüz. Gaziantepspor önce kendini geçindirsin, geliri ile sonra bize versin. Bize kalmaz" diye konuştu.

"KIZIL AİLESİ OLARAK G.ANTEPSPOR İÇİN YAPAMAYACAĞIMIZ BİR ŞEY YOK"

Kızıl, Gaziantepspor'un yapılan incelemeden daha güçlü çıkacağını ifade ederek, "Gaziantepspor kurumsallaşmış bir kulüptür. Bir deli dilekçe veriyor. O deli de kendini saklamıyorsa devlet prosedür neyse onu yapar. Burada art niyet yoktur. Kısa zamanda incelemeler biter. Gaziantepspor buradan güçlü çıkar. Kim olduğu bizim için önemli değil, delidir. Bunları basında destekleyen gazetelerde Gaziantepspor düşmanıdır. Yerel bir iki gazete Gaziantepspor'un marka değerini düşürmek için ulusal basına servis yapıyor. Bu Gaziantepspor düşmanlığından başka birşey değil. Kızıl ailesi olarak Gaziantepspor için yapamayacağız birşey yok" şeklinde konuştu.

"TÜRK FUTBOLU KRİTİK  BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR"

Kulübün parasal anlamda herhangi bir sıkıntısı olmadığını, futbolcuların sadece 2 aylık alacaklarının bulunduğunu belirten Kızıl, "Bugün Türk futbolu büyük bir süreçten geçiyor. Şike ile başlayan, adı sadece Antalya ve Gaziantepspor'un olmadığı bir süreç yaşadık. İnsanlar bunu gözardı ediyor. Bugün Avrupa'da bir derecelendirme yapılıyor. Türkiye'nin en iyilerinden biri Gaziantepspor. Bunlar gözardı ediliyor. Gaziantepspor'a hiçbir şey olmaz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Yapısıyla, her şeyiyle, yönetim olarak dimdik ayaktayız. Çamur at izi kalsın haberlerine itibar edilmemesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki 9 günde oynayacakları 3 maçta 3 galibiyet elde edip Gaziantepspor'u eski yerlere getireceklerini dile getiren Kızıl, şunları söyledi:

"Arzu etmediğimiz bir yerdeyiz. Gaziantepspor hem camia olarak hem kadro olarak bulunduğu yeri hak etmiyor. Futbolda bunlar var, İtalya'da İnter yaşıyor. Netice itibariyle bizim takım yıldızlar topluluğuna sahip bir takım. En kısa zamanda bulunduğumuz yerden çıkacağımızı düşünüyoruz. Öncelikli hedefimiz Samsunspor maçı. Önümüzdeki 5 maçta 5 yapmak istiyoruz. Gaziantepspor takımı Gaziantep'te yaşayan herkesin takımı. Biz şuanda başkanlığını yapıyoruz. Tabiki Gaziantep'te yaşayan herkesin bu bilince varması lazım. Bugün Gaziantepspor, Gaziantep'in en büyük markasıdır"diye konuştu.

TARAFTARLARA MESAJ

Kızıl, taraftarlara da mesaj göndererek, "Futbolun en büyük destekçisi de taraftardır. Bugün emin olun güçlü bir tarafımız var ama yeterli değil. Gelenlere teşekkür ediyoruz. Güçlü bir taraftar topluluğu ile futbolcular daha çok motive oluyor. Neticede farklı oluyor. Taraftarı olan Bursaspor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımlarda zaman zaman taraftarın devreye girip de maçı ipten aldığını görüyoruz. Bu neden Gaziantep'te olmasın. Bunun için çalışmalarımız var. Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir dayanışma içerisindeyiz. Bu maçtan itibaren verimi alınacak. Bu hafta stadın dolu olacağını bekliyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com