G.Saray O'nu Fener'in Elinden Kaptı!

G.Saray O'nu Fener'in Elinden Kaptı!
Galatasaray'ın dün renklerine kattığı 16 yaşındaki futbolcunun Fenerbahçe'nin elinden kapıldığı öğrenildi...

Galatasaray'ın Colin Kazım'la birlikte kadrosuna kattığı genç golcü Berk İsmail Ünsal, oyun stili ile Hakan Şükür'ü andırıyor.

Colin Kazım ile aynı anda transfer edilen Berk İsmail Ünsal. Gaziosmanpaşa'dan alınan 16 yaşındaki Berk İsmail konusunda Adnan Polat ve Adnan Sezgin, isabetli iş yaptılar. Çünkü geleceğe yatırım yaptılar.

Gaziosmanpaşa'dan hocası olan Hasan Saka ve Milli Takım'dan hocası Abdullah Ercan da Berk İsmail hakkında müthiş referans verdi.
U18 Bölgesel Ligi'nde bu sezon toplam 9 maç oynayan ve 12 gole imza atan genç futbolcunun en dikkat çeken özelliği, bir maç hariç, tümünde rakip ağları havalandırması ve 90 dakika sahada kalması. Bu, onun istikrarını gösterir.

Gelelim teknik özelliklerine: Hasan ve Abdullah hocaların ifadesine göre; uzun boyuna rağmen, çabuk, süratli ve atletik. Üstün top tekniğine ve hava hakimiyetine sahip olan Berk, iki ayağını da çok iyi kullanabiliyor.

Bire birde kolay adam eksiltiyor, hareket halindeyken sert ve isabetli vuruşlar yapabiliyor. Abdullah Hoca, Berk'in gelecek açısından çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu söylerken, Hasan Hoca da Galatasaray'ın yeni Hakan Şükür'e kavuştuğunu iddia ediyor ve ekliyor: “Şükür'e benzer bir özelliği de insan olarak çok efendi olması. Eksiği ise, rakibe pres konusundaki yetersizliği. Bunu da zamanla giderir.”

FENERBAHÇE'NİN ELİNDEN KAPILMIŞ

Berk İsmail Ünsal'ın transfer hikayesi ise oldukça ilginç. Galatasaray'la oynanan bir hazırlık maçında oyuna sonradan girmesine rağmen başta Gökhan Zan olmak üzere Sarı-Kırmızılı defansı zor durumlara sokan Berk ilk olarak bu maçta Adnan Polat'ın dikkatini çekiyor.

O zaman Gaziosmanpaşa'nın kapısını çalan Polat, istenen astronomik rakam sonrası geri adım atıyor. Ancak vazgeçmiyor. Aradan geçen zaman içinde scout ekibinden 10 hocaya Berk'i izlettiriyor.

Bu arada Müjdat Yetkiner de Fenerbahçe için takip ediyor ve mutlaka alınması yönünde rapor veriyor. Bunun üzerine Galatasaray bir kez daha Gaziosmanpaşa'yla masaya oturarak 16 yaşındaki bir futbolcu için hayli yüksek bir rakam sayılabilecek 400 bin liraya Berk'i renklerine bağlıyor.

Bu arada, Berk'in Fenerbahçe Futbol Okulu'nda futbola başladığını ve Kuştepe'deki sahanın yanında çıkan bir mahalle kavgası nedeniyle korkup Gaziosmanpaşa'nın altyapısına geldiğini de hikayesine eklersek, Galatasaray'ın Emre Belözoğlu'ndan sonra ikinci altyapı zaferine imza attığını iddia edebiliriz. Galatasaray'a ve Türk futboluna hayırlı olsun.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com