G.Saray tedbirini aldı!

G.Saray tedbirini aldı!
Yıldırım Demirören'in TFF başkanı olmasına karşı çıkan Adnan Öztürk, UEFA'nın olası yaptırımına karşı tedbir aldıklarını açıkladı

Yıldırım Demirören'in TFF başkanı olmasına karşı çıkan Adnan Öztürk, UEFA'nın olası yaptırımına karşı tedbir aldıklarını açıkladı: "Çok ince bir çalışma yaptık. Bundan sonra verilecek kararlar ve şartlar ne olursa olsun Galatasaray, Avrupa Kupaları’na katılacaktır."

Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, Yıldırım Demirören’in federasyon başkanı adaylığına karşı olduğunu daha önce açıklamıştı. Durumu etik bulmadığını da belirten Öztürk, “Kendilerinin de yargılandığı bir süreçte Sayın Demirören ne kadar tarafsız kalabilir” yorumunu yaptı.

'İhtarname bile yeter'

Ancak Sarı-Kırmızılılar’ın durum ne olursa olsun, federasyon başkanı kim olursa olsun tedbirini aldığı öğrenildi. Her zaman için B planlarının olduğunu belirten Adnan Öztürk, “En kötü senaryoya hazırız. 4 Temmuz’dan itibaren tüm planlarımızı yapıyor ve doğru bildiğimizden bir milim sapmadan ilerliyoruz. Gerekirse ilk günden bu yana resmi sitemizden yaptığımız açıklamaları, kulüpler birliğindeki tavırlarımızı belirleyen belgeleri, federasyona gönderdiğimiz ihtarnameyi UEFA’nın ilgili birimleriyle paylaşırız.

Bizi zaten yakından takip ettiklerini biliyoruz. Eğer Türkiye’ye bir ceza verilecekse ve bu ceza organizasyonlara katılmamızın askıya alınması olacaksa sadece sanık durumundaki kulüplerin askıya alınması olmalıdır. Başkalarının suçlarının cezasını biz çekmeyeceğiz. Çok ince bir çalışma yaptık. Verilecek kararlar ve şartlar ne olursa olsun Galatasaray Avrupa Kupaları’na katılacaktır. Tüm önlemler alınmıştır. Federasyona çektiğimiz ihtarname bile bu kararın verilmesinde tek başına yeterli olacaktır” dedi.

‘Artık karar verilmeli’

Adnan Öztürk 3 Temmuz’dan bu yana süren kaos ortamının da biran önce sona ermesinin yolunun en kısa zamanda bir karar verilmesi olduğunu, en kötü senaryonun da bir karar vermek için yargının sonuçlanmasının beklenmesi olacağını da sözlerine ekledi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com