G.Saray'a 16.5 milyon dolarlık müjde

G.Saray'a 16.5 milyon dolarlık müjde
Türk Telekom Arena Stadı ile ilgili anlaşmazlığa düşen taraflardan G.Saray, GSGM’nin aleyhine açtığı kritik mahkemeden zaferle çıktı.

Galatasaray, Türk Telekom şirketi ile yeni stadı için 28 Temmuz 2008’de Adnan Polat döneminde futbol tarihindeki en yüksek gelirli isim hakkı sözleşmesine imza attı. Bu anlaşmayla Türk Telekom, 10 yıllığına Galatasaray’ın yeni mabedine ismini verip, bunun karşılığında 65 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ise, statların kendilerine ait olduğunu ifade edip, Galatasaray’dan 65 milyon doların yüzde 25’ine tekabül eden 16.5 milyon doları istedi.

Yönetim olumlu karara sevindi

GSGM bu parayı alamayınca Galatasaray’a 30 Haziran 2011 tarihinde yürürlüğe giren Tesislere Ad Verme Yönetmeliği’ne dayanarak, alacak davası açtı. 2 Ekim 2012’de görülen davada ise mahkeme bu kanunun G.Saray’ın imzaladığı anlaşmadan 5 ay sonra devreye girdiğini belirtip açılan alacak davasının reddine karar vererek, dosyayı kapattı. 16.5 milyon dolarlık odeme yapmaktan kurtulan Galatasaray’da ise Baskan Ünal Aysal ve yönetiminde bu gelişme, büyük bir gelir kalemini kaybetmediklerini için sevinç yarattı.(VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com