G.Saray'a 190 milyon dolar gelir

G.Saray'a 190 milyon dolar gelir
Galatasaray, 3 yıllığına satışa çıkarılacak 150 locadan 40 milyon, kombinelerden ise 150 milyon dolar kazanmayı planlıyor.

Başkan Adnan Polat'ın 'Bu proje Galatasaray'ı 2020'ye taşıyacaktır' dediği Türk Telekom Arena Stadı'nın loca ve kombine satışlarının, kulübe 3 yıl içinde 190 milyon dolar (yaklaşık 310 milyon TL) kazandıracağı ortaya çıktı.

Milliyet'in haberine göre, En küçüğü 8 ve en büyüğü 21 kişilik olan locaların stada hakim ve diğerlerine göre daha lüks olan 16'sı için yapılan tanıtım toplantısının ardından 30'u aşkın başvuru olması ise sarı-kırmızılıları bir hayli heyecanlandırdı.

2010-11 sezonunda hizmete girecek olan stattaki 150 locanın 3 yıllığına satışa çıkarılması ve 40 milyon dolar kazanılması öngörülüyor. 35 locası olan Ali Sami Yen Stadı'ndan yıllık 1.5 milyon dolar kazanan Galatasaray'ın sadece localardan yüzde 1000'lik gelir artışı sağlayacağı ifade edildi.

Yeni stat projesiyle sarı-kırmızılı kulübün yüzünü güldürecek bir diğer nokta ise kombine kart satışları olacak. Galatasaray'ın 35 bin hedef koyduğu kombine rakamın gerçekleşmesi durumunda kasaya girecek para 150milyon dolar olacak. Sarı-kırmızılı kulübün kombine kartları da 3 yıllığa satışa çıkaracağı ve yıllık 50 milyon dolar gelir hedeflendiği bildirildi.

KOMBİNE MUTLULUĞU

Bu arada yeni sezonda da maçlarını Ali Sami Yen'de oynayacak Galatasaray'ın 15 Nisan'da satışa çıkardığı kombine kartlara taraftarların yoğun ilgi gösterdiği belirtildi.

Geçen yıl şampiyonluğun ertesinde satışa çıkarılan rakamları bu yıl kısa sürede yakaladıklarını kaydeden yetkililer, '15 Nisan'dan itibaren satışlara baktığımız zaman sonuçlar bizi memnun ediyor. Bu yıl kombine kart alanların 2010-11 sezonunda Türk Telekom Arena'dan da kombine kart alma konusunda öncelik hakkı kazanacak olması da taraftarlarımızın ilgisinin artmasını sağladı' ifadelerini kullandılar.

LOCA FİYATLARI

21 kişilik: 375 bin dolar

18 kişilik: 270 bin dolar

10 kişilik: 150 bin dolar

8 kişilik: 120 bin dolar

POLAT: ERKEN BAŞLAMADIK, AVRUPA'DA DA BÖYLE

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Türk Telekom Arena Stadı'nda loca satışlarına erken başladıkları yönündeki yorumlara katılmadığını söyledi. Loca satışı konusunda Avrupa'dan örnek veren Başkan Polat, 'Avrupa'nın ünlü kulüplerinde 2-3 yıl öncesinden kombineler satılıyor. Stadın öngörülen sürede tamamlanmasıyla il gili olarak da en ufak bir tereddütümüz yok. Kadrolar yenileniyor ve bu yüzden stadın inşaatına bir süre ara verildi. En kısa sürede çalışmalar yeniden başlayacak. Zaten finansal açıdan da yapılan anlaşmalarla süreci garantiye aldık' dedi. Sarı-kırmızılı yönetime yönelik eleştirileri de değerlendiren Başkan Polat, 'Bunların birçoğunu art niyetli buluyorum. Bu kadar da olur mu? Oluyor işte. İşleri sadece senaryolarla kulübümüzü bir seçim havasına sokmak. Eleştiriler beni yıldırmaz, aksine daha da hırslandırır' yorumunu yaptı.

 haber7

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com