G.Saray'da büyük proje!

G.Saray'da büyük proje!
Sarı-kırmızılı kulübün Başkanı Ünal Aysal ve yöneticiler, gelirlerin artışını sağlamak istiyor...

Galatasaray'da Başkan Ünal Aysal ve yönetici arkadaşları ise kulübün gelirlerinin her gün artı bir kuruş daha eklemek amacında. Mecidiyeköy'deki mağazanın bulunduğu arazinin kullanımı için, Mali Kongrede artırılmış yetki isteyecek olan Aysal Yönetimi, yetki sonrasında harekete geçecek.

Bu arazi için 3 ayrı proje üzerinde çalışan sarı kırmızılı yöneticiler otel, allışveriş merkezi ya da Ali Sami Yen Arazisini alan şirket ile ortak bir proje üretmenin yollarını arıyor. Yapılan çalışmalar sonunda G.Saray'a en fazla geliri getirecek proje için harekete geçilecek ve yılda en az 10 milyon doların kulübün gelir hanesine yazılması için çaba gösterilecek.

Galatasaray Play Off öncesinde, zorlu Sivas deplasmanında avantajını korumayı başardı. Rıza Çalımbay'ın takımı Sivasspor deplasmanında şampiyonluk iddiası taşıyan bütün takımlar hüsrana uğramıştı. Bu yüzden G.Saray'ın Sivas'ta puan kaybedeceği ve en yakın rakibi F.Bahçe'nin puan farkını eriteceği bektlentisi epey fazlaydı.

FATİH TERİM'İN RÜYASI GERÇEKLEŞİYOR

Fatih Terim ve öğrencileri tartışmasız bir sonuçla zorlu kış şartlarında Sivas'ı darmadağın ederek, 2 hafta sonra Kadıköy'de oynayacağı F.Bahçe maçı öncesinde psikolojik ba kıyı da geçmeyi başardı. Görüntüye göre Play Off'a G.Saray az ya da çok rakiplerinden avantajlı olarak girecek. Şampiyonluk Play Off'a girecek 4 takımın da rüyası. Ancak G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim'in rüyası başka.

Terim, UEFA Kupası kazanan efsane kadronun ikincisini oluşturmanın planlarını yapıyor. Bu sezon özellikle alt yapıdan Semih ve Emre Çolak'ın çıkışıyla, takım ruhunu benimsemiş oyuncularla çekirdek kadro oluşturmayı hedefleyen tecrübeli teknik adam bu yüzden alt yapıdan yetişen ve bir türlü beklenen çıkışı gerçekleştiremeyen Aydın Yılmaz'ı adeta yoktan var etmeye çalışıyor. Sivas maçında Sabri'yi oyuna alması beklenen Terim, sürpriz bir şekilde Aydın'ı sahaya sürdü ve riskin karşılığını aldı.

Bu sezon sonunu şampiyonlukla noktalaması durumunda ise G.Saray yol haritası Şampiyonlar Ligi'nde bahar aylarını görmek olacak. Devamında ise tıpkı 1996-2000 döneminde olduğu gibi etap etap her sezon Avrupa'da üstüne koyarak ilerlemek. Şampiyonlar Ligi'ne son olarak 2006-07 sezonunda katılan ve Eric Gerets ile gruptan çıkamayan G.Saray, bu turnavaya en çok katılan Türk Kulübü olmasına karşın 6 yıldır devler ligine girememenin sıkıntısını yaşıyor. Şampiyon Ligi gelirlerinin önemli miktarda arttığı göz önüne alınırsa, başkan Ünal Aysal ile Fatih Terim'in transfer planları da Şampiyonlar Ligi'ne göre şekillenecek.

HASAN ŞAŞ, ÜMİT DAVALA VE TAFFAREL İLE 2000 RUHU AYAKLANDI

G.Saray Teknik Dİrektörü Fatih Terim göreve geldikten sonra oluşturduğu teknik heyet ile takımın başarısı için ortak sinerjiyi oluşturmuş durumda. Üç dil bilen, Avrupa'da önemli bir kariyeri olan Ümit Davala özellikle yabancı futbolcular ile müthiş bir köprü oluştururken, Hasan Şaş ise herkesin bildiği sıcak kişiliği ile takım içi arkadaşlığının zirveye çıkmasını sağladı. Bilindiği gibi Selçuk İnan'ın transferinde son hamleyi bu futbolcu ile görüşen Hasan Şaş sağlamıştı.

Bu ikiliye ilave göreve gelen Taffarel ise kaleci Muslera'nın performansını İtalya'daki düzeyinin üstüne çıkarırken, Melo'nun takıma uyum sağlamasında d6a önemli bir etken oldu. Ve sonuçlar ile maçlarda yaşanan gol sevinçeleri gösteriyor ki, G.Saray futbolcusu, teknik heyeti, sağlık ekibi, tercümanı hatta malzemecisi ile mükemmel bir bütünlük sağlamış durumda. Bunda en büyük etken ise sadece teknik direktör gibi davranmayıp malzemeci Veli Muğlı'nin bile özel sorunu ile ilgilenen Fatih Terim'in çabası büyük. Ayrıca yönetici Abdürrahim Albayrak'ta gününün büyük bir bölümünü Florya Metin Oktay Tesisleri'nde geçirerek başarı pazılının parçasını tamamlamış oluyor.

G.Saray bu oluşturulan kurgu ile ligde kalan maçların tamamını kazanarak Play OFF'ta, lig maratonunda sarfedilen emeklerin heba olmaması için bütün disiplin ve ciddiyet ile çalışmalarını sürdürecek gibi. Terim ve öğrencilerin önemli bir hedefi de uzun yıllardır Kadıköy'de yenemedikleri F.Bahçe'yi yenerek, Play Off'a daha da avantajlı girmek. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com