G.Saray'dan borç açıklaması!

G.Saray'dan borç açıklaması!
Sarı-kırmızlı kulüp, resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

SANSÜRSÜZHABER - Galatasaray Spor Kulübü, sarı kırmızılı ekibin borç tutarı hakkında resmi sitesinden bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada, Mali Genel Kurul'da belirtildiği gibi borç tutarında artma olmadığı bildirildi.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şu şekilde :

"Son günlerde bir Kulüp üyemizin medya organları aracılığıyla yaptığı “Mali Genel Kurul'da belirtildiği gibi Galatasaray'ın borç tutarı 63.3 Milyon USD gerilemedi, 29.2 Milyon TL arttı” şeklindeki açıklamalar yanlış ve yanıltıcıdır.

Genel Kurulumuz'da sunulan bağımsız denetimden geçmiş ve ayrıca Galatasaray Spor Kulübü Derneği Denetçileri tarafından denetlenmiş mali raporların tarihleri 1 Ocak-31 Aralık arasındaki bir yıllık dönemi kapsamasına rağmen, bilindiği gibi Sayın Başkanımız Ünal Aysal ve yeni Yönetim Kurulu'nun göreve geldiği tarih 18 Mayıs 2011'dir.

1. Dolayısıyla borç-alacak farkı karşılaştırmasının göreve başlandığı tarih olan 18 Mayıs 2011'le 31 Aralık 2011 tarihleri arasında yapılmış olması son derece doğaldır.

2. Ayrıca borç-alacak farkını oluşturan rakamların sözkonusu her iki tarihte de (18 Mayıs 2011 ve 31 Aralık 2011) çok önemli bir kısmı döviz cinsinden ve özellikle USD'dan oluşmaktadır. Bu nedenle  ilgili rakamların USD olarak sunulmasını sağlıklı ve gerçekçi bir karşılaştırma yapılabilmesi açısından mantıklı olduğu kadar bugüne kadarki uygulama da aynı nedenle bu yönde olmuştur.

31 Mart 2012 tarihinde gerçekleşen Olağan Mali Genel Kurulumuzda sunulan bağımsız denetim ve Kulüp Denetim Kurulu raporları tüm Kulüp Üyelerimizin incelemelerine sunulmuş, raporlarla ilgili sorular Yönetim Kurulumuz tarafından cevaplanmış ve Kulüp Üyelerimizin görüşleri dikkate alınmıştır. Genel Kurul'da tartışılan hususların daha sonra basın yoluyla sürdürülmeye çalışılması Genel Kurul'un amacına hizmet etmemektedir.

Tüm Galatasaraylıların malumu olduğu üzere Türk Spor camiasının geçtiği bu olağanüstü dönemde görevde bulunan Yönetim Kurulumuz her türlü olumsuz iç ve dış etkenlerle mücadele ederken, mali ve sportif açıdan önemli gelişmelere imza atmış ve yürütmekte olduğu önemli projeleri sonlandırma aşamasına gelmiş iken, bir Kulüp üyemiz tarafından medya aracılığıyla yapılan ve direkt olarak Başkanımız Sayın Ünal Aysal'ı hedefleyen bu tip mesnetsiz saldırılar Galatasaray geleneklerine uymayan, alışılmamış ve anlaşılması zor bir davranış tarzı olarak camiamız tarafından üzüntüyle karşılanmıştır.

Yönetimimizin işbaşına geldiği 2. aydan itibaren aynı Sayın üyemizin çeşitli vesilelerle bu tür çıkışlar yaparak  gündeme gelme çabalarının Kulübümüze verdiği zararı bugüne kadar anlamamış olması daha da üzücüdür.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Galatasaray Spor Kulübü"

(EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com