G.Saray'dan F.Bahçe'ye misilleme

G.Saray'dan F.Bahçe'ye misilleme
Fenerbahçe’nin geçtiğimiz günlerde 5 yıllığına Adidas ile anlaşması Galatasaray’ın iştahını açtı. 2011-2012 sezonundan başlamak üzere 5 yıllığına Nike ile anlaşan sarı-kırmızılıların hedefi, ezeli rakiplerinin yaptığı sözleşmeyi geçmek...

Galatasaray’ın Nike ile 5 yıl için 30.5 milyon euroya anlaştığı, Fenerbahçe’nin ise Adidas ile yaptığı anlaşmanın dolar-euro paritesi 1.35-36 olarak hesaplandığında 5 yıl için alacağı rakamın 31 milyon 250 euroya denk geldiği ifade edildi. Diğer taraftan Galatasaray’ın sözleşmeyi yaptığı 2010 yılında elindeki mevcut kadro ile bugünkü kadro arasında fark olduğu vurgulayan profesyonel yöneticiler, son iki yıldaki başarılar da dikkate alındığında pazarlık masasından daha avantajlı kalkabileceklerini dile getirdiler.

 

Son iki yılda şampiyon olan, bugün elinde Didier Drogba, Wesley Sneijder gibi dünya yıldızları olan, Avrupa’da tekrar adını duyurmaya başlayan Galatasaray’ın marka değerinin yeniden üst seviyelere yükseldiğini belirten profesyoneller, yeni anlaşma ile Fenerbahçe’ye bıraktıkları zirveyi geri alacaklarını düşünüyor.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com