G.Saray'dan Riva başvurusu

G.Saray'dan Riva başvurusu
Sarı-kırmızılı kulüp, Riva'daki arazisinde spor lisesi kurabilmek için başvuru yaptı.

Galatasaray Spor Kulübü, Riva'daki arazisinde spor lisesi kurabilmek için İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu.

Cağaloğlu'nda bulunan İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gelen Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan ile İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız'ı ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Öztürk, Yıldız ile yaptıkları görüşmenin olumlu geçtiğini belirterek, "Türkiye'deki sporun durumundan dolayı gençlerimizi yetiştirmek, onlara şans vermek olmazsa olmaz şart. Bizde kökü eğitime dayanan bir camianın spor kulübü olarak da bugün Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız'ı ziyaret ettik. Riva'daki arazimizin üzerine 500 öğrenci kapasiteli, yatılı Ali Sami Yen Spor Lisesi'ni kurmak için ön görüşmeleri yaptık. Çok olumlu yaklaştılar. Bize cesaret verdiler. Mali Genel Kurul'da da onayını alırsak derhal inşaatına başlayacağız. Bence Galatasaray olarak Türkiye'deki bir ilki de gerçekleştireceğiz" diye konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com