G.Saray'dan UEFA'ya çıkarma!

G.Saray'dan UEFA'ya çıkarma!
Sarı-kırmızılı kulübün, İsviçire'ye çıkarma yapacağı iddia edildi.

Türk futbolunun Avrupa kupalarından men edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalması Galatasaray kulübünü harekete geçirdi. Sarı-kırmızılılar, salı veya çarşamba günü UEFA'nın merkezinin bulunduğu İsviçre'ye çıkarma yaparak olası men cezasının önüne geçmek için resmi girişimde bulunmayı planlıyor.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ile bir araya geleceği ve elindeki dosyası teslim edeceği belirlendi. Öztürk'ün, Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaları, gazete ve televizyonlara verilen röportajları, TFF ile UEFA arasındaki görüşmelerle ilgili yayınları dosyaya koyacağı "Biz uyardık, ama dinlemediler" diyeceği öğrenildi.

Dubai'de katıldığı bir konferansta, şikeye karışanlara karşı gerekli tüm adımların atılması ve "sıfır tolerans" ilkesinin benimsenmesi uyarısında bulunan Intantino'nun, her fırsatta Avrupa tehlikesine dikkat çeken sarı-kırmızılıların savunmasını ciddi biçimde masaya yatıracağı belirtildi. Galatasaray daha önce İsviçre'de hukuk bürosu açma kararı alarak, uluslararası arenada lobi çalışmalarına başlamıştı.

Kayıp 250 milyon euro

Galatasaray, Türkiye'ye, UEFA'dan Avrupa yasağı gelmesi durumunda kayıplarının 250 milyon euro olacağını hesaplıyor.

Avrupa yasağının uygulanmaması halinde 3 hatta 5 yıl Şampiyonlar Ligi'ni "çantada keklik" görmeye başlayan sarı-kırmızılı yönetim, 3 senenin en az 150, 5 senenin ise kulübe 250 milyon euro kazandıracağını düşünüyorlar. Galatasaray'ın, Avrupa yasağına sürekli vurgu yapmasının altında, 5 yıl içinde elde edeceği muhtemel gelirle rakiplerine fark atacağı düşüncesi bulunuyor.

Şenes Erzik şaşırttı

Bu arada Şenes Erzik'in, TFF başkanlığına aday olmaması Galatasaray'ın keyfini kaçırdı.

Erzik'in koltuğa oturması durumunda 58. maddeyi kesinlikle uygulayacağını belirten sarı-kırmızılılar, "UEFA Başkanı Platini, sıfır tolerans diyor. Ona en yakın isim bir seferliğine af getirir, puan cezası ile olayın üstünü örterse, diğer ülkeler bunu gündeme getirerek tepki gösterirdi" görüşünde birleştiler. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com