G.Saray'dan yangın açıklaması

G.Saray'dan yangın açıklaması
Ünal Aysal, Adnan Öztürk, Lütfi Arıboğan ve Fatih Terim'den yangın açıklaması.

Galatasaray Üniversitesi'ndeki yangın söndürme çalışmasını tekneden takip eden Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yangınla ilgili açıklamada bulundu.

Ünal Aysal, “Bu müessif kaza hepimizi derinden üzdü. Şu anda Galatasaray Üniversitesi’nin önündeyiz, tekneyle uzaktan izleyebiliyoruz çünkü yaklaşmamıza müsaade edilmedi. Maalesef gözümüzün önünde büyük bir kültür varlığı yavaş yavaş çöküyor. Ama Galatasaray Camiası gerek vakıflarıyla gerek diğer kuruluşlarıyla bu eksiğini en kısa zamanda kapatabilecek güçtedir. Herhalde önümüzdeki günlerde bir deklarasyonla bu kaybı hangi sürede ve ne şekilde kapatacağımızın açıklamasını yapacağız. Yangını seyrederken içim kan ağlıyor. İzlediğim kadarıyla onarımı mümkün. Yangının söndürülmesi sona ermek üzere. Umuyorum okulumuzu eskisinden daha iyi hale getireceğiz, bu ilim merkezini en kısa sürede gençlerimizin hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk ise, “Yönetim Kurulu olarak bir yemeğimiz vardı. Oradayken haberi aldık. Galatasaray Camiası olarak biz sembollerimize, değerlerimize maddi manevi çok önem veriyoruz ama bu bina özellikle benim gibi Anadolu’dan okumak için Galatasaray’a gelenler için çok önemli, manevi değeri çok yüksek bir bina. Tarihi değerinden, içinde yananlardan bahsetmiyorum ama 50 yaşına geldim, insanın içinin yanması ne demekmiş ilk defa bunu hissediyorum. Aynı zamanda Galatasaray Eğitim Vakfı’nın Yönetim Kurulu üyesi olarak konuşuyorum, Galatasaray Camiası olarak gereğini yapmak için yarın sabahtan tezi yok çalışmalara başlayacağız” şeklinde konuştu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com