G.Saray'dan Yıldırım'a Sert Cevap

G.Saray'dan Yıldırım'a Sert Cevap
Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Aziz Yıldırım'ın Mali Genel Kurul'da yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Fenerbahçe Başklanı Aziz Yıldırım'ın, geride kalan haftasonu mali genel kurulunda sarf ettiği “burası Galatasaray değil” şeklindeki sözleri, sarı kırmızılı camiadan tepkiler almaya devam ediyor… Ancak Aziz Yıldırım'a en sert cevabı, Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Ntvspor Radyo'da verdi. Bülent Yüksel ile Sportif Görüş programına konuk olan Aktar, Aziz Bey'in kendilerinin Galatasaray olmadığını söylemesinin, kendileri için iltifat olduğunu belirtti…

İşte İrfan Aktar'ın Aziz Yıldırım'a verdiği sert cevabın tam metni:

"Aziz Bey'in "burası Galatasaray değil" demesi bize iltifattır.


Fenerbahçe ve Galatasaray, iki ayrı kurum, iki ayrı bünyedir. Fenerbahçe Spor Kulübü 104 yıllık bir kulüp. Biz de 106 yıllık bir kulübüz ama 500 yıllık bir geçmişi olan Galatasaray'dan geliyoruz. Bütün büyük kulüpler de Galatasaray Lisesi'ne nazire yapar gibi kolejler kurdular. Fenerbahçe kulübü ile ciddi farklılıklar var aramızda. Biz şundan eminiz ki; kulübümüzün sahibi, genel kurulumuz, yani 12.000 genel kurul üyenizdir.Ayrıca bu kulübün sahibi Türk toplumudur. Türkiye'nin de Türkiye'nin en değerli markası olduğumuzu da markaların tanınırlık, geçmişi ve saygınlığına bakarak, Yangen Rubicam firmasının yaptığı araştırma ortaya koymuştur. Onun için, tabii ki bizler farklıyız. Aziz Bey'in "burası Galatasaray değil" demesi bize iltifattır.

Bizde hiçbir zaman, kulübü kendi şirketi gibi idare etmek isteyen bir başkan olamaz.


Bizde hiçbir zaman, kulübü kendi şirketi gibi idare etmek isteyen bir başkan olamaz. Fenerbehçe'nin Hürriyet Gazetesi'nde çıkan mali genel kurulu ilanını oludum.. Aziz Başkan haklı! Bu ilandaki maddelerin yarısı, Galatasaray Kulübü'nde olsa, bu rakamlarla yönetim yerinde kalamaz. Sayın başkan bizim geride kalan mali genel kurulumuzla mukayese yapma gereği duydu ama bir parça ayağı yere basmayan bir mukayese olmuş!

Aziz Başkan kendini Vehbi Koç ile mukayese ediyor ama kendisi hiç vergi sıralamasında yok!


Ayrıca; Sayın Aziz Yıldırım'ın rahmetli Vehbi Koç ile ilgili söylediklerine gülüp geçmek lazım... Bütün dünya bilir ki nir bakkal dükkanından çıkıp, 100 küsür şirkete ulaşmış, 40.000'in üzerinde çalışanı olan dev bir imparatorluk kurmuş Vehbi Koç ile de kendini mukayese etmek, biraz enteresan bir yaklaşım. Rahmetli Vehbi Bey sağ iken her zaman vergi sıralamasının en üstlerindeydi. Ben Sayın Aziz Yıldırım'ı hiç oralarda göremiyorum... Onun için bu mukayeseler sağlıklı değildir. Biz Galatasaraylı'yız ve mutluyuz..."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com