G.Saray'ın gözünü ona dikti

G.Saray'ın gözünü ona dikti
Drogba ve Sneijder transferleriyle müthiş bir forma satış gerçekleştirilen Galatasaray, gözünü Fenerbahçe'nin rekoruna dikti.

Galatasaray'da Didier Drogba ve Wesley Sneijder çılgınlığı yaşanmaya devam ediyor. Son yıllarda GSStore'a yaptığı yatırımın karşılığını fazlasıyla almaya başlayan ve bir yıl öncesine göre GSStore üzerinden gelen gelirlerini 3'e katlayan Galatasaray, gözünü Fenerbahçe'nin rekoruna dikti.

Wesley Sneijder ve Didier Drogba'nın transferlerinin ardından büyük bir forma satışı patlaması yaşayan GSStore'lar, sponsor firmaya yeni forma siparişleri verdi. Şu ana kadar 220 bine yakın forma satışı gerçekleştirdiği ifade edilen GSStore'lar sezon sonuna kadar 350 bin forma satış rakamına ulaşarak bu alanda yeni bir rekor kırmak istiyor.

Geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray, GSStore'lar üzerinden 250 bin adet forma satışı gerçekleştirmiş ve özellikle Kadıköy'de kazanılan şampiyonluğun ardından GSStore'lar 1 hafta boyunca ciddi bir gelir elde etmişti.

STORE'NUN GELİRLERİNİN YÜZDE 50'SI FORMA SATIŞI

135 TL'ye satılan formalardan toplam 50 TL'ye yakın kar elde eden Galatasaray, sezon sonunda 350 bin forma satış rakamına ulaşması durumunda toplam 1 milyon 750 bin euroluk  gelir elde etmiş olacak. Sarı-kırmızılı kulüp, Haziran - Kasım 2012 dönemlerinde Yurtiçi'nde bulunan mağazalarda yapılan satışlardan 33 milyon 544 bin TL gelir elde etmişti.
Fenerbahçe, 2011-2012 sezonunda toplam 310 bin forma satışı gerçekleştirerek bu alanda müthiş bir başarıya imza atmıştı ve rekor kırmıştı.

ÜLKE BAZINDA LİSANLI ÜRÜN SATIŞI...

Dönemsel satışların ve cirolar yanı sıra ülke bazında 'genel bir değerlendirme' yapıldığında en fazla ürün satışını gerçekleştirildiği liglerin başında La Liga geliyor.

Yaklaşık 191 milyon euroluk lisanlı ürün satışının yapıldığı La Liga'yı 167 milyon euro ile İngiltere Premier League, 130 milyon euro ile Almanya Bundesliga, 77 milyon euro ile İtalya Serie A ve 67 milyon euro ile de Fransa Lique 1 takip ediyor.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com