G.Saray'ın Neden Başarısız Olduğunu Açıkladı!

G.Saray'ın Neden Başarısız Olduğunu Açıkladı!
Mehmet Topal'dan G.Saray'la ilgili çarpıcı açıklamalar..

Galatasaray sence neden başarısız?
Futbolun içinde olan şeyler. Zaman zaman en iyi yerlerde de bitirebilirsiniz. Günümüz futbolu çok çabuk değişiyor. Galatasaray büyük bir camia. Şanssız bir dönem geçiriyor ama kadrosunda çok yetenekli oyuncular var bunun altından kalkacaklardır.
ÖNEMLİ olan zor dönemlerden çıkabilmektir. Ben bu krizi atlatacaklarına ve başarılı olacaklarına inanıyorum.

BÖYLE HOCA GELMEZ
- Rijkaard neden yapamadı?
Rijkaard açıklamalarında zaten neden başarısız olduğunu söylemiştir. Bana göre Rijkaard dünyanın en iyi hocalarından biri. Bence çok iyi bir insan ve hoca. Her zaman futbolcunun yanında olmaya çalışıyordu. Her zaman bizlere bir şeyler vermeye çalışıyor, gayret ediyordu.
ÜLKEMİZ futbolunun gelişimi ve tanıtımı için en önemli isimlerden biriydi. Zaman zaman dünya futbolunda böyle talihsizlikler ne yazık ki oluyor. Çok önemli bir isim olan Rijkaard, G.Saray için bir kayıp diyebiliriz.
ONUN yerine Hagi geldi. Hagi zaten camiaya kendini kanıtlamış bir isim. İnşallah futbolculuğunda olduğu gibi teknik direktörlüğünde de başarılı olur. Umut ediyorum Galatasaray'da yine büyük başarılara imza atar.

HAKAN, HASAN, ÜMİT OLSA
- G.Saray'da bugün bir ağabeylik sorunu olduğundan bahsedebilir miyiz?
G.Saray'ın bugüne kadar aldığı başarılar hep ağabeylerin desteğiyle olmuştur. G.Saray'ın başında şu an eğer bir ağabey olsaydı, saygıdeğer bir insan olsaydı G.Saray'ın avantajına olurdu.
- Buna örnek verir misin?
Mesela birlikte oynadığım dönemlerde Hakan Şükür, Hasan Şaş, Ümit Karan gibi abiler vardı.
- Şu anda temel sorun bu mu?
G.Saray'ın şu an tam içinde olmadığım için fazla bir şey söyleyemeyeceğim.

Bu yola eşimle beraber çıktım
- Kariyerinde Valencia'dan sonraki hedefin ne?
EŞİMLE bu yola çıktığımızda hep Avrupa'da olmak istediğimi söylüyordum. Hedefim burda kalıp Valencia'da büyük başarılara imza atmak. Futbolda zamanla her şey değişiyor. Büyük konuşmak doğru olmaz ama hedefim futbolu Avrupa'da bırakmak.
- İspanya'da bu sezon kim şampiyon olur?
Bizim takım da çok formda. Şampiyon olmak için sonuna kadar mücadele vereceğiz. Takımların form grafiği yavaş yavaş yükseliyor.

Bana 'kebap' diyorlar hep lokum istiyorlar
- İspanya'da günlük hayatta neler yapıyorsun?
DIŞARIDA çok fazla yemek yememeye çalışıyorum. Yemekler Türk yemeklerine benziyor. Türk yemeklerini de çok seviyorlar. Beni gördüklerinde 'kebap kebap' diyorlar. Lokumu çok seviyorlar. 'Türkiye'den arkadaşların gelmiyor mu? söyle de lokum getirsin' diyorlar.
- La Liga zor mu?
BURADA insanlar futboldan daha çok zevk almaya çalışıyorlar. Türkiye Ligi dünyanın en zor liglerinden biri. Çok güçlü ve akıllı olmak zorundasın. Çok çabuk düşünmeli ve çok çabuk oynamalısınız. Burada biraz daha basit ve çabuk düşünmelisiniz.

YARIN: Arda'nın kaptanlığı için ne dedi? 3 Hiddink'e ne mesaj gönderdi?
G.Saray'dan küskün mü ayrıldı? 3 Topal'dan El Clasico tahmini

Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com