G.Saraylı taraftarlar Taksim meydanında!

G.Saraylı taraftarlar Taksim meydanında!
Galatasaraylı taraftarlar, İstanbul Valiliği'nin izin vermemesine rağmen Taksim meydanına geldi.

İstanbul Valiliği'nin izin vermemesine rağmen yürüyüşe geçen Galatasaraylı taraftarlar Taksim'e ulaştı. Taksim'de 1200 sivil ve resmi polis ile emniyet tedbiri alındı.

İstiklal caddesi üzerinde bulunan Demirören İstiklal AVM'nin kapıları ve tüm kepenkleri kapatıldı.

Galatasaraylı taraftarlar "yeter, Yıldırım Demirören yeter" şeklinde slogan atıyorlar.

VALİLİKTEN İZİN ÇIKMADI

İstanbul Valiliği, Galatasaraylı taraftarların Taksim'de gerçekleştirmeyi planladığı protesto yürüyüşüne emniyet güçlerince izin verilmeyeceğini bildirdi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle; "Bugün saat 16.00'da Galatasaray Kulübü taraftarlarının Galatasaray Lisesi önünden Taksim'e doğru geniş taraftar kitlesi ile birlikte yürüyeceklerini duyurarak, taraftarlarına bu yürüyüşe katılmaları için yoğun çağrıda bulundukları görülmüştür.

Ancak; taraftar sitelerinden bu çağrıyı yapan ilgililerin resmi makamlara herhangi bir müracaatları yoktur. Yapılan çağrının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Kanuna aykırı olduğu ve kamu düzenini sarsıcı bir nitelik taşıması nedeniyle söz konusu yürüyüşe, Emniyet güçlerimizce izin verilmeyecektir.

Galatasaray Kulübümüzün değerli taraftarlarının yasal olmayan bu çağrıya katılmamalarını ve kanuna aykırı olan bu eyleme itibar etmemeleri uygun olacaktır." (SNE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com