G.Saraylılar'dan Bakan'a sert mektup!

G.Saraylılar'dan Bakan'a sert mektup!
Galatasaraylı taraftarlardan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a açık mektup...
Son günlerde bazı basın yayın organlarında İnönü Stadı’nın inşası sırasında Beşiktaş’ın TT Arena stadında oynamak istediği şeklinde haberler çıkmakta veya ısrarla gündeme getirilerek nabız yoklanmaktadır.
 
Yıllarca hangi emek ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz ortada olan stadımızı, hangi şartta olursa olsun hiçbir kulüple paylaşılmasına müsaade etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.
 
Unutulmasın ki bizler yolları zamanında tamamlanmamış olan Olimpiyat Stadının kar kış demeden cefasını çekerken, o yıllarda kulübümüzle İnönü Stadını paylaşmamak adına yokuş yapanların bugün olumlu düşünmemizi beklemeleri onlar adına koca bir hayal kırıklığı olur.
 
Zamanında Ali Sami Yen Stadının yıkılacak olması nedeniyle kendine maç yapacak stad arayan başkan rahmetli Özhan Canaydın önce Beşiktaş kulübüne gitmişti. Beşiktaş kulübü “Kesinlikle böyle bir şey olamaz. İnönü stadı Siyah-Beyaz süslemelidir. Üstelik sembolümüz olan Kartal resimleri de var. Onun için Galatasaraylı taraftarları burada istemeyiz” dediler. Aynı savunmayı daha Galatasaray Saraçoğlu stadının ismini ağzına almadan Fenerbahçe “Galatasaray bizim stadımızda maç yapamaz” diyerek sert bir şekilde tavır koydular.
 
Galatasaray’a karşı reva görülen bu hal ve hareketler ortada iken şimdi hiç bir cefa çekmeden 52 bin kapasiteli TT Arenada oynama fikri tamamen hazıra konmaktır.Devletin milyonlarca dolarlık yatırımı çürümeye terk edilmek istenircesine, Olimpiyat Stadı orada boş dururken, birilerinin her türlü cefasını çektiğimiz mabedimize tabiri caizse konmasını hatta bunun konuşulup gündeme gelmesini dahi asla kabul etmiyoruz.
 
Hele hele devletin en üst kademesinde yer alanların Galatasaray yönetimine , Beşiktaş’a TT Arenada oynaması için engel çıkarmayın şeklinde tehditvari emirler verdiği şeklindeki duyumlar bizi daha da rahatsız etmektedir.
 
Sırf Beşiktaşın TT Arena’da oynamasının önü açılması için Olimpiyat stadının bir yıl bakıma alınacağı haberlerinin ise zamanlamasının ne kadar manidar olduğu ortadadır.
 
Kulüp çalışanlarının maaşlarını bile ödeyemeyecek kadar maddi açıdan kötü durumda olan Beşiktaş’ın derdi stad yapmak değil, mevcut gişe gelirlerinin temlik altında olması sebebiyle TT Arenaya geçerek gişe, kombine ve loca gelirleriyle belini doğrutmak çabasıdır. Beşiktaşın elinde stadını yenileyecek ne parası vardır, ne de ortada onaylanmış bir proje vardır.
 
Maketi dahi olmayıp sadece resimden ibaret olan 42 bin kişilik sözde projeleri Kültür Bakanlığı tarafından tarihi dokuya zarar vereceği için RED edilmiştir. Dolayısıyla tarihi dokuyu koruyarak yapılacak sözde yeni stadın bırakın planını, projesini resmi dahi yoktur.
 
Yeni projenin yapılması ve Kültür bakanlığının onayların alınması en iyi ihtimalle bir (1) yıl sürecektir. Hadi izni aldılar diyelim Devlet desteği olmadan İnönü’ye vurulacak kazma yıkımdan sonra göstermelik bir temel atma töreninden başka bir şey olmayacaktır.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın İnönü Stadı’nın altında tarihi eserler var, yıkılırsa bunların gündeme geleceğini söylemiş ve görevlendirdiği Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı ortak çalışma yürütmüş arşiv belge, bilgi ve fotoğraflarla hazırlanan raporda “İnönü Stadı yapılmadan önce aynı alanda saray atlarının bakıldığı İstabl-ı Amire yapısı, Saray Tiyatrosu ve iki adet gazhane binası bulunduğunu aynı zamanda stadın inşaatı sırasında dönemin Belediye Başkanı Lütfi Kırdar’ın yaptığı incelemeleri gösteren fotoğrafta sütun parçaları, kapak gibi arkeolojik mimari parçaların çıktığı belgelenmiştir. Hepsinden önemlisi ise raporda İnönü Stadı altından geçen dev tüneller fotoğraflarla belgelenmiştir. “ bu şartlarda stad yapılması imkansızdır.
 
Birkaç yılı bulacak bu süreçte Beşiktaş TT Arenada oynayacak 2-3 sezonluk alışma döneminden sonra Milan-Inter modeliyle TT Arenada ortak stad olarak Beşiktaş ve Galatasaray tarafından kullanılmaya başlanacaktır.
 
Beşiktaş başkanı ve yöneticileri “Arenayı devlet yaptı” diyerek. Galatasarayla görüşmeden bir aksilik olmazsa Arena’da oynayacağız diyebiliyor.
 
Beşiktaş başkanı ve yöneticileri destek alabilmek için kapı kapı dolaşıyor,Cumhurbaşkanı, Başbakan,bakanları ziyaretler edip destek arıyor.
TFF, fikstür çekiminde G.Saray ile Beşiktaş’tan birine tek, diğerine çift numara verecek. Böylece birinin evinde olacağı hafta diğeri deplasmanda oynayacak ayarlamaları yapıyor.
 
Galatasaray kulübünün maddi açıdan çok sıkıntılı olduğu dönemde inönü stadında oynama talebinin reddedilerek yolları olmayan Olimpiyat stadında oynamak zorunda bırakılan ve dağ , taş yürüyerek sefil durumda bırakılan taraftarlarının son açık ve net görüşü şudur ;
 
ALİ SAMİ YEN SPOR KOMPLEKSİ TT ARENA’DA GALATASARAY HARİCİNDE HİÇBİR TAKIMIN EV SAHİBİ OLARAK SAHAYA ÇIKMAYACAĞIDIR!
 
Aksi bir durum Galatasaray’a ve 30 milyon Galatasaraylıya karşı yapılan bir davranış olarak algılanacak ve buna sebep olanlar da gerektiği cevabı gerektiği YERLERDE alacaktır. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com