Galasaray'ın eşleşceği takım belli gibi

Galasaray'ın eşleşceği takım belli gibi
Şampiyonlar Ligi’nde Juventus’u yenerek bir üst tura adını yazdıran Galatsaray’ın rakibi yüzde 69 belli.

Şampiyonlar Ligi’nde Juventus’u Sneijder’in 85. dakikada attığı gol ile 1-0 yenerek Real Madrid’in ardından gruptan ikici çıkan takım olan Sarı kırmızılıların rakibi yüzde 69 ihtimalle  Alman veya İngiliz takımlardan biri olacak.
 
Gruptan ikinci olarak çıktığı için Barcelona, Bayern Münih, Chelsea, Manchester United, Atletico Madrid, PSG ve Dortmund takımlarından biriyle eşleşecek temsilcimiz büyük ihtimal Alman ve İngiliz bir takım ile eşleşecek.
 
Bir diğer grup lideri Real Madrid ise temsilcimiz ile aynı grupta yer aldığı için muhtemel rakipler arasında yer almıyor. Peki bu 7 muhtemel rakibin, Galatasaray’a çıkma olasılığı ne? İlk duyuşta 7 takımın da Galatasaray’a çıkma ihtimali aynıymış gibi gelse de gerçek öyle değil.
Bunun nedeni “Ayrı gruptan gelen takımların” eşleşmeme kuralının yanı sıra “Aynı ülke takımlarının eşleşmeme” kuralının da olması. Yani kuraya 1. torbadan giren 2 Alman ve 2 İngiliz takımı, 2. torbadaki 2 Alman ve 1 İngiliz takımı ile eşleşemeyecek. Bu da her iki torbadaki takımların birbirleriyle eşleşme olasılıklarını etkiliyor. Şimdi gelelim bu 7 muhtemel rakibin, Galatasaray’a çıkma olasılıklarının ne olduğuna.  Galatasaray’ın muhtemel rakiplerinden 2′si İspanyol, 2′si Alman, 2′si İngiliz, 1′i de Fransız.
 
Galatasaray’a çıkma ihtimalleri şöyle:

% 10.266 ihtimalle Barcelona
% 10.266 ihtimalle Atletico Madrid
% 10.266 ihtimalle PSG
% 17.301 ihtimalle Bayern Münih
% 17.301 ihtimalle Chelsea
% 17.301 ihtimalle Dortmund

 
Galatasaray’a %69 ihtimalle Alman veya İngiliz bir rakip çıkacak. Cim Bom’a İspanyol bir rakip gelme ihtimali ise %20′nin biraz üzerinde. Bakalım Pazartesi akşamı yapılacak kura çekiminde Galatasaray’a kim çıkacak? Tek dileğimiz temsilcimizin adını son 8 takım arasına yazdırması.
 
Galatasaray ile beraber 2. torbada yer alan diğer takımlar ise şöyle:

Arsenal
Milan
Olympiakos
Leverkusen
Schalke
Zenit
Manchester City
(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com