Galatasaray çok şey kazandı

Galatasaray çok şey kazandı
Galatasaray Şampiyonlar liginde çeyrek final oynayarak 39.5 milyon Euro gelirin sahibi olurken parayla yapamayacağı bir marka tanıtımı yaptı.

Mücahit TÜRE | SANSURSUZHABER.COM

Geçen sene normal sezonu 9 puan farkla şampiyon kapatıp, playoff maçlarının ardından da ezeli rakibinin evinde çıkarılan tüm zorluklara rağmen karanlıkta da olsa kupa kaldıran 2011-2012 sezonunu iki kere şampiyon olup kapatan Galatasaray, bu sezona da bomba gibi başladı ve sezon başında herkesin en büyük şampiyon adayıydı.

Galatasaray bu sezon süper ligde çıktığı 28 maçta 16 galibiyet, 8 beraberlik ve 4 yenilgi alarak sezonun bitimine 6 hafta kala en yakın rakibinin 4 puan ününde 56 puanla lider durumda. Hakemler takımın yakasını rahat bırakırsa sezon sonunda da şampiyon olacaktır.

Ama Galatasaray’ın amacı Türkiye liginden çok Şampiyonlar Liginde başarıyı yakalamaktı.

Bu sezon Galatasaray için Şampiyonlar Ligi daha önemliydi. Galatasaray Avrupa’yı özlemişti ve oynadığı maçlarla şu mesajı verdi ‘Ben geri döndüm…'

MARKA DEĞERİNİ KATLADI

Fatih’in ‘Aslan’ları Avrupa arenasında çıktığı maçlarda 5 galibiyet 2 beraberlik 3 yenilgi alarak son sekize kalmayı başardı.  Yaptığı transferle isminden sıkça söz ettiren Galatasaray bu başarı ile de marka değerini daha da katladı. Son oynadığı Real Madrid maçını dünyanın farklı ülkelerinden 73 gazeteci takip etti ve dünyada ki önemli gazetelerin manşetlerini Galatasaray süsledi.  

KASASINI DOLDURDU

Kazandığı sadece marka değeri de değildi kasasını da doldurdu.  Galatasaray gruplara kalarak 8 milyon 600 bin, gruplarda aldığı galibiyet ve beraberlikten 3 milyon 500 bin, gruplardan çıktığı için 3 milyon 500 bin, Schalke’yi geçip son sekiz içine kaldığı içinde 3 milyon 900 bin yani toplamda performanstan 19 milyon 500 bin Euro kazandı. Buna 20 milyon Euro civarında olması beklenen marketing katkısını eklersek Galatasaray’ın kazancı 39 milyon 500 bin Euro (92.272.000 TL) oldu. Beşiktaş gibi bir takımın mali nedenlerden dolayı Avrupa’ya gidemeyip ‘Feda’  demek zorunda kaldığı sezonda bu gelir Türkiye standartlarında Galatasaray için gerçekten çok iyi bir para.

Galatasaray bu sezon marka değeri ve kasasına giren paranın dışında gurur, cesaret ve gelecek sezonlar için umut kazandı. Kısacası Galatasaray şu ana kadar çok şey kazandı ve bu şekilde oynamaya devam ederse Galatasaray’ın karşısında hiçbir takım duramaz ve Galatasaray kazanmaya devam eder.

SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com