Galatasaray da kriz

Galatasaray da kriz
Galatasaray’da ada krizi patlak verdi . Galatasaray Adası işletmecisi Memet Koçarslan çarpıcı açıklamalar da bulundu.

Fanatik’in yaptığı haberde Adnan Öztürk’ün iddialarını yalanlayan Memet Koçarslan Öztürk'ün söyledikleri tamamen hayal ürünü” ifadelerini kullandı. İşte o açıklama:
  
“Ada’nın kontratının genel kurul tarafından 2010 yılında iptal edildiği doğrudur. Bu iptal nedeni ile Galatasaray Spor Kulübü Derneği tarafından Mels Tur. Otel. Rest. Eğl. Hiz. San. ve Tic. Ltd. Şti. aleyhine İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nde tahliye davası açılmış ise de; aleyhime herhangi bir dava açılmamıştır. Şirketim ile Galatasaray Spor Kulübü Derneği arasında 3 yıl süreli 2 yılı opsiyonlu olarak işletme ve kira sözleşmesi yapılmış, sözleşmede Galatasaray Spor Kulübüne ödenecek 400 bin dolar bağış ve 24 bin dolar kira bedeli dışında 2 milyon dolar yatırım yapılması öngörülmüştür. Galatasaray tarafından yaptırılan ekspertiz raporuna göre ilk 3 yıl dolmadan yapılan yatırımın taahhüt edilen miktarın 3 katı olduğu dikkate alınarak, 3 yıllık müddet sonu olan Kasım 2008 tarihinden itibaren 2 yıllık opsiyon hakkı kullanılarak kira sözleşmesi Kasım 2010’a uzatılmıştır.”

“14 MİLYON TL HARCADIM”

“Sözleşmenin iptali 24.02.2007 tarihli genel kurulda gündeme alınmış ise de, yapılan oylama sonucu sözleşmeyi yapan yönetim kurulunun yetkili olduğu kabul edildiğinden 18.05.2006 tarihli sözleşme iptal edilmemiş, Galatasaray tarafından yapılan kira ve işletme sözleşmesi genel kurul tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir. Bu süreçte Galatasaray’ın yaptırdığı tespite göre yaptığım yatırımın 14 milyon lira olduğu bu miktara finansman maliyetlerinin dahil edilmediği, yapılan bu miktardaki yatırım dikkate alınarak yetkili dernek yönetim kurulu ile 29.04.2009 tarihli uzatma sözleşmesi yapılarak süre Kasım 2015’e uzatılmıştır.”

“ZARARDAYIM”

“Öztürk’ün belirttiği gibi kira müddeti sonu Mayıs 2014 değil, Kasım 2015 tarihidir; Adnan Öztürk’ün bu beyanı da diğer beyanlarında olduğu gibi gerçek dışı ve yalandır. Ayrıca kulübün bu işten 20 milyon dolar zararı olduğunu söylüyor. Adaya 14 milyon TL yatırım yaptım, bu yatırımın finansman maliyetleri dikkate alındığında değil kâra geçmem, halen 20 milyon doların üzerinde zararım mevcuttur. Adnan Öztürk ve onunla birlikte hareket eden bir kısım üyelerin baskısı sonucu 27.02.2010 tarihli olağan toplantıda uzatma sözleşmesi gündeme alınmış, usule aykırı yapılan oylama sonucu 29.04.2009 tarihli uzatma sözleşmesinin iptali kararı alınmıştır. Galatasaray şirketime bu karar sonrası tahliye davası açmıştır. Buna karşılık genel kurul kararının iptali için başka bir şahıs dava açmıştır. Tahliye davasında bu davanın kesinleşmesinin beklenmesi kararı alınmıştır. Açılan tahliye davası karar aşamasına gelmiştir.”


ÖZTÜRK’Ü YERDEN YERE VURDU

“Adnan Öztürk, yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa aday olmak için seçimi ve üyeleri manipüle etti. Buna rağmen gerekli desteği görmediğinden adaylığını koyamamış, yeni yönetim kurulunun dışında bırakılmış olmasından duyduğu öfke nedeniyle verilmiş talihsiz bir beyan olduğu gibi, amacı ileriye dönük yatırım yapmaktır. Öztürk’ün gerçekleri saptırıp, kendisine ilerde çıkar sağlamak amacıyla kurum ve kişileri töhmet altında bırakacak şekilde beyanda bulunduğunu düşünüyorum.” (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com