Galatasaray-Fenerbahçe: KAOS

Galatasaray-Fenerbahçe: KAOS
Galatasaray ve Fenerbahçe sezon öncesi Süper Kupa'da karşı karşıya geldi. Sezonun ilk derbisinde kaos ve olay vardı.

Dün akşam bütün Türkiye büyük derbiye kilitlendi. Bu sefer herşey daha güzel olacak diye tahmin ediyorduk aslında öylede başladı. İki takım taraftarı uzun süreden sonra eşit şekilde staddaydı. Uzun zamandır görmediğimiz bir tabloydu görmeye de hasrettik. Seyircisiz stadları, sadece kadın ve çocukların olduğu maçları izlemeye alışmıştık. Türkiye kupası dahil toplam 14 maç seyircisiz oynandı yani bayanlara ve çocuklara açık erkeklere kapalıydı 14 maç.

Sorun sadece erkeklerde de değil bazı maçlarda bayanlara hiç yakışmayacak tepkiler gördük. Maçtan daha çok yaşanan olayları konuşmaya alıştık. Kimse derbideki mücadeleyi konuşacak gibi değildi. Sorun Türkiye'nin futbol anlayışında mı? Bu soruyu kendimize sormalıyız ve ortalığı yakıp yıkmadan önce düşünmeliyiz.

MEŞALELER SAHNE ALDI

Ama maç başlayınca, geçen sezonun kötü hatıralarına benzer görüntüler ortaya çıktı. Galatasaray’ın golünün ardından meşaleler sahne aldı! Stad yangın yerine döndü ve göz gözü görmedi. Görüş mesafesi hemen hemen yok oldu. Çakır hemen maçı durdurdu. Ortalık sakinleşince, mücadele devam etti. Zaman zaman tribünlerde polisle, seyirciler arasında da tansiyon yükseldi. Galatasaray’ın 2. golünde de benzer görüntüler yaşandı. Oyun 4 dakika durdu. Çakır, “Bir kez daha olursa, maçı oynatmam” şeklinde bir hareket yaptı. Cim Bom’un hocası Fatih Terim, taraftarları bulunduğu yerden sakinleştirmeye çalıştı. Gerginlik bitince, mücadele yeniden başladı.

ÇAKIR YERDEN YERE VURULDU

Euro 2012'nin hakemleri arasında büyük övgü alan ve taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan Cüneyt Çakır taraftar tarafından protesto edildi. Tamam Cüneyt Çakır dün kötüydü belki de... Türkiye'de maç yönetmenin baskısı vardı üzerinde, bunu da kaldıramadı. Ancak yurt dışındaki gururumuz olan Cüneyt Çakır neden Türkiye'de bu kadar çok eleştiri alıyor? Bunun cevabı aslında şu twitte gizli. Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Murat Özaydınlı "Cüneyt Çakır görevini yapmaya devam ediyor, emir nereden Çakır efendi. Çakır ve TFF efendiler siz bunlara taviz verin, ceza erteleyin, transfer şikelerine göz yumun değil yakanıza yapışmak kafa bile atarlar. Sana düdük ve kokart verenin".

Biz futbolu gerçeken böyle mi görüyoruz, fubol bu mu? Neden Avrupa'da olmuyor da biz de oluyor? diye soruyoruz ama sadece soruyoruz. Bunları yapan bizim oyuncularımız, bizim taraftarımız herkes öz eleştiri yapmalı ve bunları göz ardı etmemeli.  

ENGİN BAYTAR ÇAKIR'IN YAKASINA YAPIŞTI

Küfür ettiği ve hakeme saldırıda bulunduğu gerekçesiyle en az 4 maç ceza alacağı öğrenilen tecrübeli futbolcuya kulübü de fatura kesecek. Engin'in yaptıkları yenir utulur cinsten değildi ancak bu ilk değil. Böyle giderse son olarak da kalmayacak. (UGO)

Sansursuzhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com