Galatasaray için ek sefer

Galatasaray için ek sefer
ULEB Avrupa Kupası'nda Lokomotif Kuban ile karşılaşacak olan ancak sis nedeniyle Krasnodar'a gidemeyen Galatasaray Medical Park, özel ek sefer ile yarın sabah Rusya'ya hareket edecek.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, ULEB Avrupa Kupası (E) Grubu'nda 21 Kasım Çarşamba günü deplasmanda oynayacağı Lokomotiv Kuban maçı için yarın Rusya'nın Krasnodar kentine gidecek.

Krasnodar'daki yoğun sis nedeniyle bugün gideceği uçak seferi iptal edilen Sarı-Kırmızılılar, özel ek sefer ile yarın saat 11.00'de Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Rusya'ya hareket edecek.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Menajeri Ömer Yalçınkaya, GS TV'ye yaptığı açıklamada, ''Bugün saat 22.45'te hareket edeceğimiz Krasnodar şehrinin hava sahası sisten dolayı kapatıldı. Bununla ilgili yetkililerle temas kurduk. Maça nasıl gideceğimizi, yetişebileceğimizi öğrenmek için yoğun çaba sarf ettik. Havayolu şirketinin çok değerli yetkilileri de bizi maça yetiştirmek için ellerinden geleni yaptılar'' diye konuştu.

Uçuşla ve inişlerle ilgili birtakım izinlerin alınması gerektiğini anlatan Yalçınkaya, ''Bunlar için herkes seferber olmuş durumda. Takımdaki herkes evinde ve bir problem yok. Erken haber almamız sebebiyle sadece idareci arkadaşlarımız havaalanındaydı. Oyuncularımız ve teknik ekibimiz yola çıkmamıştı. Dolayısıyla şu an için bir yorgunluk durumumuz yok'' ifadelerini kullandı.

Krasnodar'da konaklamayla ilgili bir sorunlarının da bulunduğunu kaydeden Yalçınkaya, şöyle devam etti:

''İki alternatifimiz bulunuyordu. Sahaya çok yakın bir otelle ilgili girişimlerimiz oldu. Oradaki tarım fuarından dolayı şehirde büyük bir yoğunluk var. Dolayısıyla bu iki alternatifin üstüne üçüncü bir alternatif ekleyemedik. Salona yarım saat uzaklıkta kalacağız ama otel yeşillikler içinde çok güzel bir ortama sahip. Rusya'da bulunan konsolosluktan ve vatandaşlarımızdan da bilgiler aldık. Şu an için tek düşüncemiz Krasnodar'a ulaşmak.''

Yalçınkaya, maçın tehir edilip edilmeme olasılığına da değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Maçla ilgili bir tehir düşünüleceğini sanmıyorum. Biz Avrupa Kupası organizasyonuna bir serzenişte bulunmak istedik. Aylar öncesinden belli olan bu tarım fuarı için 12 bin 500 kişinin ziyareti bekleniyordu. Krasnodar da çok ufak bir şehir, toplam 67 otel var, bu kadar insanın konaklamasını bir kenara koyun, şehirde büyük bir yoğunluk olacak. Avrupa Kupası yetkililerinin maçı bu tarihe getirmemeleri gerekiyordu. Bizim serzenişimiz de bu sebebe bağlı. Lokomotiv Kuban yetkilileri belki bu durumu kendilerine bir avantaj olarak dönüştürmeyi istiyor ama takımımız kendinden çok emin. Biz bu maçı kazanıp geri geleceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın.''(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com