Galatasaray istediğini aldı

Galatasaray istediğini aldı
Schalke'nin gönlünden geçen takım olduğunu söyleyen Aysal, transfer için ön çalışmalarının olduğunu fakat kesin raporu Trabzonspor maçının ardından alacakları ifade etti.
Ülkemizi Şampiyonlar Ligi'de temsil eden Galatasaray, ikinci turda Almanya'nın schalke takımıyla eşleşti. Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, eşleşmeyi NTV Spor'a değerlendirdi.
 
Kurayı değerlendirerek sözlerine başlayan Aysal, "Hayırlısı olsun. Benim gönlümden geçen ilk Schalke ile oynamaktı. Çünkü Almanya’da kendi taraftarlarımız ağırlıkta ve eşit güçlerin mücadelesi olacak. Bu kuradan memnunum, inşallah devamı gelir, başarılı olacağımıza inanıyorum, takımımıza ve teknik kadromuza güveniyorum. İnşallah her şey planladığımız, düşündüğümüz ve stratejimize göre gelişir" dedi.
 
"TRANSFER İÇİN ÖN ÇALIŞMAMIZ OLDU"
 
Transfer konusuna değinen başkan Aysal, "Trabzonspor maçının ardından hocamızdan hangi bölgelere kimleri istediği konusunda bir rapor alacağız. Bu rapor doğrultusunda, önümüzdeki süreç çok kısa olmasına rağmen, o bölgelerin ihtiyacı olan en iyi oyuncuları takviye etmeye çalışacağız. Yönetim olarak bunu dışında bir şeyimiz yok, görevimiz; teknik kadroya yardımcı olacak girişimleri zamanında ve en uygun şekilde ayarlamak... Bazı ön çalışmalarımız oldu ama Trabzonspor maçının ardından doğru kararları alacağız" diye konuştu.
 
"KADROYA EN FAYDALI OLANINI SEÇMEMİZ ÖNEMLİ"
 
"Büyük isimler peşinde koşmak yerine hangi oyuncunun bize faydalı olup takıma uyum sağlayabileceğini tespit etmemiz lazım" diyen Ünal Aysal, "Geldiğimiz noktada büyük isimler peşinde koşmak yerine, takımımıza hangi oyuncunun bu kurgu içerisinde faydalı olacağını iyi tespit etmemiz gerekiyor. Bazen çok büyük isimler geldikleri Galatasaray tipi kadrolarda başarılı olamıyorlar. Böyle bir takıntı içerisinde olmamak lazım, önemli olan; devreye girer girmez takıma faydalı olacak oyuncuları sokmak olacaktır. İsim ve şöhret bağlantısı içerisinde olmayalım. İsimden ziyade, kadroya en faydalı olanını seçmemiz önemli..." ifadelerini kullandı.
 
Başkan Ünal Aysal son olarak Türk Telekom Arena'nın zeminini yenileme kararını Beşiktaş maçını yakalayamama riskine rağmen aldıklarını söyleyerek konuşmalarını sonlandırdı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com