Galatasaray Kulübü'nden Aziz Yıldırım'a yanıt:

Galatasaray Kulübünden Aziz Yıldırıma yanıt:
"Galatasaray Kulübü Başkanı'nın camialarla sorunu yoktur. Dün yaptığı açıklamanın da camiayla değil, aksine o camianın büyüklüğünün arkasına sığınan küçük bir ekiple ilgili olduğu sağduyulu kamuoyu tarafından anlaşılmıştır"

İSTANBUL (AA) - Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Ünal Aysal yönelik açıklamalarıyla ilgili olarak bildiri yayımladı.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan bildiride, "kulüp yönetimlerinin sorumsuz açıklamalarının, Türk sporunu tehlikeye sürükleyeceği" yönünde dün yapılan kulüp açıklamasına, Aziz Yıldırım'ın verdiği "sözde" yanıtın, sorumluluktan, ciddiyetten ve gerçeklerden uzak olduğu savunuldu.

"Aylardır çeşitli platformlarda sürekli olarak dile getirilen ve hemen tamamının Aziz Yıldırım ve ekibi tarafından üretilip, servis edildiği bilinen; kasıtlı, hayal ürünü, yanlışlığı kanıtlanmış ve bir kere daha tekrar edilmekten ibaret iftira ile iddialara cevap verme gereğini bile duymuyoruz" ifadeleri kullanılan açıklamada, "Galatasaray Kulübü Başkanı'nın camialarla sorunu yoktur. Dün yaptığı açıklamanın da camiayla değil, aksine o camianın büyüklüğünün arkasına sığınan küçük bir ekiple ilgili olduğu sağduyulu kamuoyu tarafından anlaşılmıştır" denildi.

Yıldırım'ın açıklamasında Aysal'a yönelik kullandığı, "Türlü nedenlerle adını bile anmaya cesaret edemezken, kongre öncesi Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı önünde röportaj vermekten sıkılmayan" cümlesine de göndermede bulunulan bildiride, "Galatasaray Spor Kulübü'nün de, başkanı Sayın Ünal Aysal'ın da Atatürk'le ilgili duruşunu, saygısını ve sevgisini sorgulamak kimsenin haddine değildir. Ünal Aysal, O'nun mirasına ve değerlerine, lafla değil, gerçek anlamda sahip çıkan ve Mustafa Kemal Atatürk'ün bayrağını dünya gönderine çeken Galatasaray'ın başkanıdır" görüşlerine yer verildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com