Galatasaray Kulübü'nün mali kongresi başladı

Galatasaray Kulübünün mali kongresi başladı
Genel kurulda Ünal Aysal başkanlığındaki kulüp yönetimi, 2013 yılı için üyelerden mali ve idari yönden ibra edilmeyi isteyecek

İSTANBUL (AA) - Galatasaray Kulübü'nün yıllık olağan mali genel kurul toplantısı başladı.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Auditorium'da başlayan mali kongrede, genel kurul divan başkanlığına Prof. Dr. Duygun Yarsuvat seçildi. Kongre divan heyetinin belirlenmesinin ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla genel kurul toplantısına başlanırker, katılımcı üye sayısının açılışta 586 olduğu belirtildi.

Genel kurulda Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu, 3 eksikle yerini aldı. Kongrenin başlangıcında, sarı-kırmızılı yöneticilerden Aka Gündüz Özdemir, Necati Demirkol ve Candan Erçetin yer almadı. Necati Demirkol'un, kulüp icra kurulu başkanı Lutfi Arıboğan'la birlikte, Rusya'nın Ekaterinburg kentinde Galatasaray Odeabank ile Fenerbahçe arasında oynanacak FIBA Kadınlar Avrupa Ligi finalini izlemeye gittikleri öğrenildi.

Galatasaray Kulübü'nün 2013 yılı mali ve idari konuları ile 2014 yılı bütçesinin görüşüleceği genel kurulda Ünal Aysal yönetimi, 2013 yılı için üyelerden mali ve idari yönlerden ibra edilmeyi isteyecek.

Kulüp faaliyet ve denetim raporlarının okunacağı genel kurulda,  2013 yılında yapılan erken seçimle ilgili Dernekler Masası'ndan gelen yazı ve Divan Kurulu mütalaasını üyelerle paylaşılacak. Seçimin bir yıl için mi yoksa 3 yıl için mi yapıldığı konusundaki tartışmalara değinilecek olan gündem maddesinde görüşme açılacak.

 

- Hisse ve gayrimenkullerin değerlendirilmesi yetkisinin uzatılması istenecek

 

Galatasaray yönetimi, 9 Temmuz 2011 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü mali genel kurulda kabul edilen, kulüp hisse ve gayrimenkullerin değerlendirilebilmesi ile ilgili yetkinin 2016 yılına kadar uzatılmasını talep edecek.

Yönetim, yetkilerin 21 Mayıs 2016 tarihine kadar uzatılması talep edilen gündem maddesinde, mevcut gayrimenkuller, kulüp hisseleri ve Riva arazisiyle ilgili tasarrufta bulunma, yeni gayrimenkullerin kulübe kazandırılıp yine bu taşınmazlar üzerinde tasarrufta bulunabilme yetkisi isteyecek.

 

- Galatasaray Adası için yeniden kiralanma talebi

 

Sarı-kırmızılı yönetim, mevcut kiracısıyla davalık olduğu Galatasaray Adası'nın yeniden kiraya verilebilmesi konusunu üyelere sunacak.

Galatasaray Adası'nın reklam alanları gelirleri dahil olmak üzere, yıllık 2 milyon 500 bin ABD Doları altında olmamak, kulüp üyelerinin kullanımına tahsisli bir restoranın ve havuzun ayrıcalıklı olarak kullanımının muhafaza edilmesi koşullarıyla kiraya verilebilmesi için yetki talebinde bulunacak.

 

- Disiplin cezalarına af konusu görüşülecek 

 

Mali genel kurulun en önemli maddelerinden biri olarak, kulübün 1995 yılından itibaren verilen tüm disiplin cezalarının affedilmesi konusu oylanacak.

Camiada birlik, beraberlik ve iç huzurun güçlendirilmesi amacıyla, 1995 yılından bugüne kadar verilmiş kulüpten ihraç dahil her türlü disiplin cezaları ile ibrasızlık kararlarının kaldırılması konusu üyelerin oyuna sunulacak.

Bu maddenin kabul edilmesi durumunda, Adnan Polat başkanlığındaki yönetimin 2011 yılı mali genel kurulundaki idari yönden ibrasızlığı da kalkmış olacak.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com