Galatasaray mali açıdan çöker!

Galatasaray mali açıdan çöker!
UEFA'nın göze kulağı Türkiye'de… Avrupa futbolunun patronlarının sadece şu an devam eden soruşturmayı değil Galatasaray'ın 2005-2006 sezonunda yaptığı iddia edilen şikeyle ilgili de araştırma yaptıkları ortaya

FENERBAHÇE BELGESİNİ GÖNDERMİŞ


Aslında UEFA'nın İsviçre'deki basın ofisi, TFF'nin yaptığı son açıklamayla ilgili görüşünü belirtti. O konuda; “TFF'nin vereceği kararlar bizim için bağlayıcı nitelikti. Türk kulüpleri bize gerekli belgeleri ulaştırdı. Bundan sonra biz de TFF'nin Türk Adaleti'nin alacağı kararları bekliyoruz” oldu.

“Peki daha önce yapılan şikelerle ilgili sonuç çıkarsa, nasıl bir yaptırımınız olur?”

GALATASARAY CEVABI ŞOK ETTİ


“TFF'nin vereceği karar bizim için önemlidir. Eğer TFF ve Türk Adaleti siyah olayları belgeler ve TFF'yi iletir, TFF'de gerekli işlemleri yapıp o takım aleyhine hukuki işlem başlatırsa bu tarihe bakılmaksızın UEFA'yı da ilgilendirir. Biz de gerekli işlemleri yaparız. UEFA kriterlerine uygun olmayan şekilde UEFA'nın organizasyonlarında yer alan bir kulübün siyah işlere karıştığı ilerleyen dönemde de ortaya çıksa, UEFA o kulübe yaptırım uygular. Eğer bu kulüp, UEFA'nın organizasyonları siyah işler sayesinde katılmaya hak kazanmışsa ve UEFA'dan da bu yolla bir gelir elde etmişe, UEFA'da bu geliri faiziyle birlikte geri isteme hakkına sahiptir. Kulüpler UEFA'ya gönderdikleri belgelerde bunları kabul ederler” diye konuştu.

AYDINLAR'IN O AÇIKLAMASI ÖNEMLİ


İşte bomba buradaydı. Yani Galatasaray'ın 2005-2006 sezonunda Denizlispor ve Manisaspor'a teşvik primi gönderdiği ortaya çıkar ve TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın dediği gibi Galatasaray'ın kupası elinden alınırsa, sarı-kırmızılı kulüp cezalandırılmakla kalmaz, büyük de bir mali külfetin altına girer.

2006-07 SEZONUNDA AVRUPA'DA GALATASARAY

Şampiyonlar Ligi 3.Ön Eleme

Galatasaray-M. Boleslav:  5-2  
M. Boleslav-Galatasaray:  1-1  

Şampiyonlar Ligi Grup Maçları

Galatasaray-Bordeaux   0-0
Liverpool-Galatasaray:  3-2
Galatasaray-PSV:   1-2
PSV-Galatasaray:  2-0
Bordeaux-Galatasaray:   3-1
Galatasaray-Liverpool: 3-2


İŞTE UEFA'NIN ÖDEME PROSEDÜRÜ

UEFA, play-off'lara katılan her takıma 2 milyon 100 bin euro ödeme yapar. Gruplara katılan her takıma 3 milyon 800 bin euro verilir. Ayrıca gruptaki her galibiyet için 550 bin euro, beraberlik için 80 bin euro ve mağlubiyet için de 40 bin euro para ödemesi gerçekleştirir. Ayrıca ilk eleme turuna katılan takımlara 3 milyon euro ödeme yapılır.

10 MİLYON CİVARINDA GELİR
Galatasaray 2006-07 sezonunda Çek Boleslav'ı eleyip, Şampiyonlar Ligi'ne katılmıştı. Sadece Liverpool'u yenip Bordeaux ile berabere kalarak grubu son sırada bitirmişti. O sezon UEFA, Galatasaray'a 10 milyon euro civarında bir ödeme yapmıştı. Eğer Galatasaray'ın başı 2005-06 sezonu nedeniyle derde girerse UEFA'nın bu parayı faiziyle birlikte sarı-kırmızılı kulüpten ismete hakkı doğacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com