Galatasaray taraftarı Kadıköy'de...

Galatasaray taraftarı Kadıköy'de...
'G.Saray taraftarı Kadıköy'e gelecek.'

Fenerbahçeli yönetici Abdullah Kiğılı, Kanaltürk'teki Top Bizde programına açıklamalarda bulundu. Fair Play mesajları veren sarı-lacivertli yönetici hakem Halis Özkahya ile ilgili olan tartışmaları da tasvip etmediğini ve gereksiz bulduğunu söyledi.

Aziz Yıldırım'ın TT Arena'ya gidip gitmeme konusunun konuşulmasının abes olduğunu dile getiren Kiğılı, "Aziz Yıldırım şu an külübün başında. Yarınki maça Aziz Yıldırım'ın gelmesi en önemli konu mudur? Çok da önemli değil. Tüm yönetim olarak antrenmanlardaydık. Yarın tekrar gideceğiz. Herkes dışarıdan futbol takımının çok yalnız olduğu zannediyor. Fenerbahçe olarak hiçbir futbolcumuza borcumuz yok. UEFA kriterlerine hazırlık yapıyoruz. Türk futbolunda çok büyük olaylar olacak. Sistemini düzgün kurmayan hiçbir kulüp Türk futbolu içersinde yerini alamayacak." ifadelerini kullandı

Asıl mevzunun derbi skorundan başka şeyler olduğunu dile getiren sarı-lacivertli yönetici, "Yarınki randevu çok önemli değil. Yeniliz, yeniliriz... Şimdiye kadar ligde hiç bu kadar puan kaybı olmadı. O kadar konuşulacak mevzu var ki. 50 bin kişilik stada Fenerbahçe taraftarı sokamıyoruz. Bu fanatizmle bu işi götürmemiz mümkün değil" diyerek deplasman yasağının yanlışlığına değindi.

"GALATASARAY TARAFTARINI SARACOĞLU'NA ALACAĞIZ"

Kiğılı, "Bugün ben burada açıklıyorum. 2500 Galatasaray taraftarını Şükrü Saracoğlu Stadı'na alacağız. Bu şekilde olmayacak, gitmez. Koca bir derbi oynuyoruz. 100 yıllık kulüpler bunlar. Yarın yenilsek de olur yensek de olur. Önümüzdeki 7 yıl Galatasaray yense Fenerbahçe ile aynı hizaya geliyor rekabette. Mühim olan bu fanatizmi nasıl yenebiliriz sorusu" diyerek sözlerine devam etti.

Fenerbahçeli yönetici Ömer Temelli'nin, "Halis Özkahya'yı Galatasaray istedi" iddiasına yanıt veren Kiğılı, "Benim bir şey söylememe lüzum kalmadı. Halias Özkahya FIFA kokartlı bir hakem. UEFA bu kadar genç bir hakeme görev vermek istiyor. Daha uzun yıllar idare yapacak bir hakem. Ben tasvip etmiyorum bu tartışmaları Abdullah Kiğılı olarak. Kötü de idare edebilir, olabilir; genç bir hakem, bunların arkasında bulmalıyız" dedi.

Bilgin Gökberk'in Fırat Aydınus'u ister miydiniz sorusunu da yanıtlayan yönetici "Fırat Aydınus o anda o hatayı yapmış olabilir. Ama bir futbolcu 'lan' lafını ben söyledim diyorsa yazısını değiştirmeliydi. Düzgün bir arkadaş, düzgün bir hakem. İleride de bizim maçlarımızı yönetecek. İnşallah yeneriz. Şimdiye kadar 3 maç oynadık 2'sini yendik. İnşallah bunlara bir yenisini daha ekleriz" cümleleriyle sözlerini noktaladı. (BCK)

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com