Galatasaray Yeni Transferlerini Patlattı!

Galatasaray Yeni Transferlerini Patlattı!
Adnan Polat, Biglia, Marica ve Romero'yu işaret etti, transfer müjdesi verdi.

Kesinlikle ön libero ve santrfor; bir de kaleci alacağız. Bugün olmazsa üç gün sonra olacak. Sezgin çalışmaları sürdürüyor... Necati ile ilgilenmiyoruz. Serdar Özkan ve Mehmet Batdal ayrılıyor. Ronaldinho ve Fatih Tekke transfer gündemimizde yok...

BAŞKAN Adnan Polat, üç transfer yapıp, iki ismi göndereceklerini açıkladı. G.Saray Başkanı, 'Adnan Sezgin müzakereleri sürdürüyor. Ön libero ve santrfor kesinlikle alınacak. Kaleci de var gündemimizde. Bugün olmazsa 3 gün sonra olacak' diyerek Biglia, Marica ve Romero'yu işaret etti. Polat, G.Saray'ın yeni transfer politikasını da şöyle anlattı: Necati bir ara gündeme geldi ama şu an yok. Serdar Özkan ve Mehmet Batdal ayrılıyor. Ronaldinho ve Fatih Tekke gündemimizde değil.

BİZE AÇ FUTBOLCULAR LAZIM
Rijkaard geldiği zaman kimse inanmıyordu. Aldığımız futbolcuların da hepsi yıldızdı. Ama önemli olan yıldızlardan kurulu olmak değil takım olmak. Paraya ve şöhrete doymuş insan istemiyoruz. Başarıya ve paraya aç futbolcu istiyoruz. 92'de başlayıp 2000'de UEFA şampiyonu olan kadro var. Bu onun örneği. Baros ilk maçta oynayacak diye umut ediyoruz ama yine bir santrfor alacağız.

Hedef 'Devler Ligi' finali
TÜM projelerini gerçekleştirdiğini anlatan ama 'Deryayı geçip derede boğuldum, kendime o yüzden kızıyorum' diye dert yanan Adnan Polat, 'Tribündeki tepkiyle benim işim bitiyor mu? Evde hanım ayrı söylüyor, işyerindekiler farklı. Bizi sadece şampiyonluk kesmiyor. Avrupa'da kupa almamız gerek. Şampiyonlar Ligi'nde final bizim hedefimiz olmalı' diyerek G.Saray'a yeni bir vizyon getirdi.

30 bin kişi ağlayacağız

BEYAZIT: Vedada çok duygulanır ve ağlarım
POLAT: Abi 30 bin Galatasaraylı zaten ağlayacağız

ALİ Sami Yen Stadı'nın hayatında kapladığı yeri 'Demirlerin arasından girdim. Kafamı soktum o sırada sırtımda bir ağrı. Polis copla sırtıma vurdu. Ama bu kez kafamı çıkaramadım. Sonra çıkıp o kalabalığın içine karıştım. Tam 46 yıldır Ali Sami Yen'deyim' diye anlatan Adnan Polat, bugünkü veda töreninde duygusal anlar yaşanacağını vurguladı.

ULAŞTIĞIMIZ HERKESİ DAVET ETTİK
POLAT, 'Selahattin (Beyazıt) Abi'nin Ali Sami Yen'de konuşmasını çok istedim. Ama 'Ben çok duygulanır ve ağlarım' dedi. Ben de 'Abi 30 bin Galatasaraylı zaten ağlayacağız' dedim o da kabul etti. Galatasaraylılar'a yakışır şekilde Ali Sami Yen'i sevgi dolu terk edelim. Ulaşabildiğimiz herkesi davet ettik. Fatih Hoca da Mustafa Hoca da davet edildi. Arzu edilirse sahada olurlar arzu edilirse tribünde olurlar' diye konuştu.

ARDA 'yı aramasam az daha Beşiktaş'a gidiyordu

Adnan Polat, G.Saray'da kalmasını sağladığı Arda'ya bir de mesaj verdi: Futbolcu esir değil. Kulüp çıkarları doğrultusunda gidebilir

G.SARAY Başkanı Adnan Polat, Manisa'da kiralık oynadığı dönemde Arda Turan'ı Beşiktaş'ın elinden kaptığını açıkladı. 'Arda çok genç yaşta kaptan oldu. Bunun için eleştiri de aldım ama onun kaptanlığından ve futbolculuğundan şikayetçi olmadım' diyen Polat, Arda'nın Beşiktaş'a transfer olmasını nasıl engellediğini de şöyle anlattı: 'Manisa-G.Saray maçını izliyorum. Arda diye bir çocuk var. 'Kim' dedim. Adnan Sezgin 'Bizim oyuncumuz' dedi. 'Orada ne işi var' diye sordum. Hemen aradım onu. Ligin bitmesine 2 hafta vardı. 'Bavulunu topluyorsun geliyorsun' dedim. O da sonra bana dedi ki 'Beni kimse aramamıştı Galatasaray'dan. Ben de Beşiktaş'la konuşuyordum.' Futbolcu esir değil. Kendine bir kariyer planlaması yapıyorsa kulüp çıkarları doğrultusunda gidebilir'.

CULIO'YU TANIMIYORDUM
MİSİMOVİÇ'İN Hagi'nin prensiplerine uymadığı için kadro dışı kaldığını anlatan Polat, Culio'yu da Hagi'nin isteği ile aldıklarını belirterek, 'Ben onu çok iyi tanımıyordum ama hazırlık maçında izleyip beğendim' diye bilgi verdi.

Beşiktaşlı Gül de açılışa gelecek
POLAT, Arena'nın açılışına Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de katılacağını açıkladı. Stadın bir yıl içinde tam olarak hazır hale geleceğini anlatan Başkan, taraftarlardan açılışa metroyla gelmelerini isteyip, 'Binlerce sorun çıkacak. Biz de yaşarken görmek istedik. Sayın Cumhurbaşkanımız da gelecek. Tabi onlar olunca ulaşımdan protokole kadar bir sürü şey yaşanacak' dedi.

Devlet G.Saray'a neden stat yapsın
BAZI şartlar yerine getirilmediği için buranın hakkını kaybetmek üzereydik. Başbakan'a gittik. Bize, 'Devlet size neden stat yapsın, ne kazancı var devletin?' diye sordu. Hesaplarımızı gösterdik. Tayyip Bey İstanbul'u çok iyi bilen bir insan olarak hesapları beğendi, 'Tamam o zaman' dedi.

Rijkaard disiplinsizdi Florya Hagi'ye teslim
BEN Rijkaard'a 65 maç dayandım. Rijkaard çok insalcıldı. Disiplini yoktu. Hagi'nin işine karışmıyorum. Son derece disiplinli bir hoca. Kurallar budur dedik, ona bıraktık. Ben Hagi'yi 1 yıl önce getirmek istiyordum. Olmadı, devre arasıydı. Sezon sonu Hagi istediğimiz seviyede olmazsa göndereceğiz diye bir şey yok.

Kazım'a 2. Şans
POLAT, 'Bu adam iyi futbolcu ama bunun disiplinle ilgili sorunları var' deyince Hagi'nin Kazım için 'Ben her türlü sorumluluğu alıyorum' dediğini belirterek, 'Çocuğu olacağını ve artık yeni bir hayata başlamak istediğini söyledi. Bence her insana ikinci bir şans verilmelidir' diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com