"Galatasaray'a para için gittim"

"Galatasaray'a para için gittim"
Galatasaray'ın Brezilyalı oyuncusu Felipe Melo, Globo gazetesinin spor eki Esporte'ye tele-röportaj verdi. İşte o röportaj ve Melo'nun söyledikleri:

GE: Türk taraftarları çok fanatik. Galatasaray taraftarları nasıldı?

Felipe Melo: Çok cool oldu. İlk temas sezon öncesi kamp sırasında Almanya'da oldu. Üç binden fazla taraftar vardı. Onlar, Brezilya'daki gibi futbolla nefes alan, fanatikler. Türkiye'ye giderken ben havaalanında sorunları önlemek için, takımdan geri kaldım. Kulüp benim varış zamanımı duyurmadı. Ben sürpriz yaptım ve tüm ailemle birlikte gittim. Ama Liverpool ile oynanan maçta stadyumdaki insanlar beni çok sevdi. Benim adımı bağırdı. 

GE: Türk medyası, kulüp tarihinin en yüksek maaş alan oyuncusu olduğun söylüyor. Bu hesap nasıl?

Felipe Melo: Bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum. Para Türkiye'ye gitmeme yardımcı oldu. Ancak asıl olay, büyük bir oyuncu olarak beni ikna etmenin yolu sadece para değildi. Bana çok fazla güven verdiler, beni mutlu etti.

GE: Türkiye'ye gittiğinde, “bana 'Pitbull' deyin” demişsin. Bu adı kabul ediyor musun?

Bu pitbull (gülerek) bana göre iyi. Kimse bana yumuşak lokma vermedi. Bu yüzden konuşurken, personel (gülüyor) bana söyledi. Ben de sevdim.

GE: Galatasaray'da kaleci antrenörü Taffarel, sana yardımcı oldu mu?

Felipe Melo: Burada benim transferimden büyük ölçüde sorumlu. Zaten Juventus'tan ayrılmaya karar verdiğimde ben bonservisimle ayrılmak istedim, ama kulüp beni kiralık gönderdi. Juventus, bazı büyük kulüplerle temas kurdu. Leonardo, (PSG'nin hocası) Taffarel gibi beni aradı. İki gün sonra Türklerin yaptığı teklifi kabul ettim. Sonra Elano ile konuştum ve o kulübün çok güzel olduğunu söyledi. Ben projeyi sevdim. Muslera kiraladı ve Adebayor gibi büyük isimler konuşuluyor. Onlar şampiyon olmak için takım kuruyorlar.

GE:Türkiye'de Fenerbahçe'nin içinde bulunduğu skandal çerçevesinde, futbol bir krizin ortasında. Bu dönemde Türkiye'ye gitmek sana zarar verir mi? Şampiyonluk boş bir yarışa dönebilir mi?

Felipe Melo: Hayır! Galatasaray ciddi bir kulüp. Galatasaray bu olaylara dahil değildir. Bu ciddiyetin göstergesidir. Derbi olsun olmasın ben şampiyon olmak istiyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com