Galatasaray'a UEFA'dan şok!

Galatasaray'a UEFA'dan şok!
Fenerbahçe'nin, sahaya giren taraftarlar nedeniyle saha kapatma cezası almayan Galatasaray için TFF nezdinde girişimde bulunduğu iddia edildi.

Galatasaray'da Fatih Terim ve yardımcılarının ceza alıp G.Saray'a saha kapatma cezası gelmemesi Fenerbahçe'nin tepkisine neden olduğu iddia edildi.

TFF'ye başvurduğu bildirilen Fenerbahçeli yöneticilerin, Futbol disiplin talimatnamesi’nin 6. maddesindeki ‘Sorumluluk’ başlığı altında yer alan şu ifadeleri hatırlattığı bildiriliyor:

-Ev sahibi kulüp, müsabakanın oynanacağı stadın ve çevresinin düzenini ve güvenliğini sağlamakla yükümlüdür.

-Kulüpler, müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında meydana gelebilecek her türlü olaydan sorumlu olup müsabakanın organizasyonuna ve güenliğine ilişkin tüm talimatlara uymakla yükümlüdür.

-Kulüpler, futbolcularının, görevlilerinin, başkanlarının, onursal başkanlarının, yöneticilerinin, çalışanlarının, üyelerinin, özel güvenlik görevlilerinin ve taraftarlarının ihlallerinden dolayı objekti olarak sorumludur.

Fenerbahçeli yöneticiler, bu maddelerini örnek göstererek sahaya giren taraftarlar nedeniyle neden saha kapama cezası alınmadığını sorduğu bildirildi.

G.SARAY'A BİR CEZA DA UEFA'DAN MI GELİYOR?

Fatih Terim, Hasan şaş ve Ümit Davala'nın aldığı cezalarla sıkıntılı bir döneme giren G.Saray'ın bu kez de UEFA tarafından cezalandırılacağı bildirildi. UEFA, İspanya'da oynanan Real Madrid maçının gözlemcisi Barry Bright'ın hazırladığı rapor doğrultusunda, yakılan meşaleler yüzünden ceza alacağı duyumları geldi. Sarı-kırmızılı ekibin gelecek sezon Avrupa Kupalarında oynayacağı ilk maçı seyircisiz oynama ihtimali var.

Bilindiği gibi Real Madrid, sahasında Galatasaraylı taraftarların yaktığı meşalelere engel olamadığı için İspanya'daki Spor Konseyine bağlı olarak çalışan Anti-Şiddet komisyonu tarafından 6 bin euro para cezasına çarptırıldı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com