Galatasaray'da büyük kriz!

Galatasaray'da büyük kriz!
Cimbom'da Adnan Öztürk, Refik Arkan gerilimi

Mete Başol'un görevinden istifa etmesinin ardından yönetim içerisinde yaşanan fikir ayrılıkları belirgin bir şekilde ortaya çıkmaya başladı. 6 Eylül Çarşamba günü Türk Telekom Arena'da yapılan yönetim kurulu toplantısında büyük bir krizin yaşandığı iddia edildi.

Fanatik Gazetesi'nden Serdar Dinçbaylı'nın haberine göre, Galatasaray'ın TT Arena'da yaptığı yönetim kurulu toplantısında Refik Arkan ve Adnan Öztürk arasında büyük bir kriz yaşandı. Adnan Öztürk'ün yaptığı konuşmanın ardından gerilen ortamı başkan Ünal Aysal da sakinleştiremedi.

GAZETEDE YER ALAN FLAŞ HABER ŞU ŞEKİLDE;

Galatasaray'ın iç huzursuzluğunu 2 gün önce bu sütunlarda okumuştunuz. Önceki akşam Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da yapılan yönetim kurulu toplantısında da tartışmalar devam etti. Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk'ün konuşmasından sonra birbirlerine giren yöneticiler neredeyse yumruklaşmanın eşiğine geldi.

'Bizi boş yere topluyorsunuz'

Rutin işlemler bittikten sonra söz alan Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, “Bizi boş yere buraya neden topluyorsunuz! Tüm konuştuğumuz şeylerin toplamı 40 bin euro. Ben 22 senedir milyar dolarlık bir şirketin yönetimindeyim, yönetim kurullarının ne işe yaradığını bilirim. Bizi oyalamak için 40 bin euroluk basketbol sezon açılışı yönetime getiriliyor, milyon euroluk transferler, şirket işlemleri yangından mal kaçırırcasına gizlice imzalanıyor. Hani kurumsallaşacaktık, nerede kaldı söylenen şeffaflık. Bu gündemi hazırlayanların bu soruya cevap vermeleri gerek” diye yaptığı sert çıkışa mali işlerden sorumlu diğer Başkan Yardımcısı Refik Arkan aynı sertlikte, “Bu işler böyle gelmiş böyle gider” diye cevap verdi.

Ünal Aysal toplantıyı terk etti

Öztürk ise, "Böyle gelmiş böyle gitmeyecek" diye masaya yumruğunu vurdu. Bu andan sonra ortalık iyice kızıştı. 2. Başkan Ali Dürüst, Arkan ve birkaç yönetici Öztürk'ün sözlerini destekleyen Aka Gündüz Özdemir'e rahatsızlıklarını belirttiler. Başkan Ünal Aysal'ın daha fazla yönetim kurulu odasında kalmak istemeyerek çalan telefonunu da kaptarak dışarı çıkmasıyla tartışma da sona erdi. Ancak karşılıklı suçlamalar devam etti. Özellikle kulübün mali işleriyle uğraşan profesyonellerin daha şeffaf çalışmaları istenirken transferlerdeki detayların da yönetime sunulması istendi.

Gelecek planları erkene çekiliyor

Bu tartışmalardan Başkan Ünal Aysal'ın son derece rahatsız olduğu ve gelecek için düşündüğü planlarını erken bir tarihe çekeceği öğrenildi. Aysal'ın seçildiği ilk günden bu yana yapılacak tüzük değişikliğiyle yönetici sayısını 7'ye indirmek düşüncesinde olduğu biliniyor.(MUT)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com