Galatasaray'da Derin Kriz!..

Galatasaray'da Derin Kriz!..
Türk Telekom Arena stadının ismi konusundaki tartışmaların nedeni ne? Stadın ismi neden Ali Sami Yen konulmasında ısrar ediliyor? Galatasaray'ın gizli başkanı devreye mi girdi? İşte ayrıntılar...

Seyrantepe'de 15 Ocak'ta açılan Galatasaray'ın yeni stadyumu Türk Telekom Arena'nın ismi konusunda Galatasaray ile Türk Telekom arasında ipler kopmak üzere.

Galatasaray'ın Türk Telekom Arena'nın başına Ali Sami Yen Spor Kompleksi ismini getirmesinden rahatsız olan Türk Telekom, stadyum adının nasıl kullanılacağına dair tespit talebinde bulundu.

Türk Telekom tarafı Galatasaray ile yaptığı sözleşme gereği stadyumun adının “Türk Telekom Arena” olması gerektiğini belirtiyor. Galatasaray'la milyonlarca liralık sponsorluk anlaşması yapan Türk Telekom, doğal olarak verdiği paranın karşılığını almak için stadın önüne başka isimler eklenmesine razı değil.

Galatasaray yöneticileri ise Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile yaptıkları sözleşmede kompleksin adının Ali Sami Yen Spor Kompleksi, stadyumun adının ise Türk Telekom Arena olacağı konusunda anlaşmaya vardıklarını belirtiyor.

Galatasaray'ın bu tavrı Türk Telekom'u sözleşme ihlali iddiası ile bilirkişi talebinde bulunmasına neden oldu.

DERİN GALATASARAY DEVREDE

Bu krizin nasıl sonuçlanacağını kestirmek güç ama; olayların bu boyuta gelmesinin nedeni, “Derin Galatasaray'ın” stadın isminin başına Ali Sami Yen getirilmesindeki ısrarı.

Galatasaray'ın gizli başkanı olduğu belirtilen İnan Kıraç ve Galatasaray Liseliler, Ali Sami Yen isminin mutlaka kullanılması gerektiğini belirterek Başkan Adnan Polat'a cephe aldı.

Stadın açılmasına çok az bir süre kala Vehbi Koç'un damadı İnan Kıraç, yeni statla ilgili davetiyede Ali Sami Yen'in adının geçmemesi üzerine Adnan Polat'ı aradığını söyleyerek: "Adnan Polat'tan taraftardan özür dilemesini söyledim. 'Tamam' dedi, ama gür bir ses çıkmadı. En kısa sürede hatasını düzeltmesi lazım. Yoksa istifa etmeli.” şeklinde açıklama yaparak Polat'a tavır koymuştu.

Galatasaray Liseliler de İnan Kıraç'a benzer bir tavır alarak stadın isminin Ali Sami Yen olması gerektiği yönünde Adnan Polat'a baskı yaptı.

Başkanlık koltuğunu kaybetmek istemeyen Polat ise ara bir çözüm bularak stadın ismini değiştirtmektense kompleksin adının Ali Sami Yen olduğunu açıkladı.

Şimdi Galatasaray yönetimi önce Ali Sami Yen sonra Türk Telekom Arena isminin kullanılmasında ısrarlı. Galatasaray yöneticileri “Türk Telekom'un Arena'dan ayrılmasına bugünden razıyız” diyor. Türk Telekom ise isim hakkı sözleşmesinden dolayı stadın isim belirleme hakkının kendilerine ait olduğunu söylüyor.

Polat'ın yaptığı bu hata Galatasaray'ı milyonlarca liralık sponsorluk anlaşmasından edebileceği gibi çok büyük bir prestij kaybına neden olacak. Bilirkişi heyetinin hazırlayacağı rapor konu hakkında belirleyici olacak.

BAŞBAKAN'I DA “DERİN GS” PROTESTO ETTİ

Türk Telekom Arena stadının açılışı sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ıslıklarla protesto edilmişti. Başbakan olaydan sonra yaptığı açıklamada bu işin arkasında organize bir güç olduğunu açıkladı. Adnan Polat da Başbakan'a benzer açıklamalar yaparak ıslıkların bir yerlerden koordine edildiğini söyledi.

Şimdi herkesin akılana takılan soru şu; Başbakan'a yapılan protestonun arkasında Türk Telekom stadının ismine karşı çıkan, Adnan Polat'a tavır alan İnan kıraç ve liseli gurup mu var? Böyle bir organize protestoyla hem Başbakan Erdoğan hem Adnan Polat zor durumda bırakılmak mı istendi?

Eğer bu iddialar doğruysa; olaydan en zararlı yine Adnan Polat çıkmış oldu. Türk Telekom'un açtığı dava ile kulübü zor duruma düşürürken aynı zamanda “derin Galatasaray'ın” yine desteğini alamadı.

BAŞKAN İSTİFA EDEBİLİR

Fatih Altaylı gibi Galatasaray Liseli kalemşörler Başkan Polat'ı her fırsatta istifaya çağırıyor. Takım sportif olarak da kötü durumda. Eğer olayları değiştirecek bir mucize yaşanmazsa Adnan Polat'ın başkanlık koltuğunda çok uzun süre kalamayacağını söylemek kehanet olmaz…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com