Galatasaray'da Krizler Bitmiyor!

Galatasaray'da Krizler Bitmiyor!
TT Arena stadı için G.Saray'la GSGM çatışmanın eşiğine geldi...

Sözleşmede yer almasına rağmen Adnan Polat'ın “Arena'nın çatısını kapatmayacağız” sözleri, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nü harekete geçirdi. Çatı mayısa kadar kapatılmazsa, anlaşmalar askıya alınacak!

Galatasaray'ı Türk Telekom Arena Stadı'nda yeni bir kriz daha bekliyor. Krizin adı: Çatı...

Krizi çatıya taşıyan kişi ise başkan Adnan Polat'ın “Stadın üstünü kapatmayacağız” şeklindeki konuşmaları... “Avrupa'daki statları inceledik. Bu iş oldukça maliyetli” açıklamasını yapan başkan, karşısında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nü buldu.

Stadın henüz devrini gerçekleştirmeyen Genel Müdürlüğü, çatının kiralama anlaşması içinde yer aldığını açıkladı ve sözleşmedeki şartların yerine getirilmesi gerektiğini bildirdi. Geçtiğimiz aralık ayında Arena'yı ziyaretinde Polat'la basın toplantısı düzenleyen Gençlik Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, “Biz sadece G.Saray'a 49 yıllığına stadın kullanım hakkını veriyoruz. Ancak yerine getirmeleri gereken sorumluluklar var. Örneğin stadın üstünün kapatılması sorumluluğu Galatasaray'a yüklenmiştir. Mayıs ayına kadar bunu bitirmelerini bekliyoruz” açıklamasında bulunmuştu. Şimdi Polat'ın buna rağmen tersi yöndeki konuşmaları ortamı yeniden gerdi.

'KESİNLİKLE TAVİZ YOK'

GSGM'nin çatı konusunda kesinlikle taviz vermeyeceği belirtilirken çatının yapılması maddesinin kiralama anlaşmasından çıkarılmasının söz konusu olamayacağı ifade edildi.

ÇATILMAZSA N'OLUR?

1 GSGM, Sarı-Kırmızılı kulüple hiçbir şekilde kiralama anlaşması yapmayabilir.
2 Mayıs ayı gelmeden anlaşma yapılabilir ama G.Saray'dan garanti istenir.
3 G.Saray, buna rağmen belirlenen sürede çatıyı yapmazsa anlaşma bozulabilir, stat elinden alınabilir.

İŞİN BİR DE 'İNCE' TARAFI VAR

Arena'nın açılır-kapanır çatısını aslında TOKİ yapacaktı. Anlaşmaya göre de stadın içindeki bütün ince işlerin halledilmesi Galatasaray'a aitti... Ancak stadın açılışını 15 Ocak'a yetiştirmek isteyen G.Saray, TOKİ'den Arena'nın ince işlerini de bitirmesi talebinde bulundu. Buna karşılık da daha sonra çatının kapatılması sorumluluğunu kendisi üstlendi. TOKİ, bu teklife 'olur' verdi, ince işlerini tamamladı ve çatının yapımını G.Saray'a devretti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com