Galatasaray'da transferler bedavaya geldi

Galatasaray'da transferler bedavaya geldi
Harcadığı yüksek bonservis ücretleriyle gündeme gelen Galatasaray transferleri bedavaya getirdi.

Hamit, Burak, Amrabat, Dany ve Umut için Cimbom'un ödeyeceği bonservis ve sözleşme bedelleri 52.5 milyon Euro'yu buluyor. Ancak G.Saray veda eden ve gönderilmesi planlanan isimlerden kasaya gelecek 32.7 milyon Euro ile bu açığı çok rahatlıkla kapatabilecek.

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre; Şampiyonluğun ardından yaptığı dev transferlerle bu alanda da zirveyi kimseye bırakmayan G.Saray'ın harcadığı paralar ise gündeme oturmuştu. Milli takımın yıldız isimleri Burak, Hamit ve Umut'un yanı sıra G.Antep'ten Dany'i renklerine bağlayan Aslan, uzun bir inatlaşmanın sonunda Nordin Amrabat'ı da kadrosuna rekor bir ücretle katıp 'yıldızlar topluluğu' lakabını aldı.

TRANSFERLER BEDAVAYA GELECEK

Ancak bu isimler için harcanan paralar tartışma konusu olurken Cimbom'un elden çıkarmaya çalıştığı oyuncuların gitmesiyle birlikte bu transferler neredeyse bedavaya gelecek.

Amrabat'a bonservisiyle birlikte 5 yıl için 14.3 milyon Euro ödenirken Burak Yılmaz 4 yıl için 14.2, Hamit 4 yıl için 15.1, Dany için ise 4 yıl için 7.7 milyon Euro maliyet ortaya çıktı. Kiralık gelen Umut Bulut'u için kasadan çıkacak para ise 1 yıl için 1 milyon 250 bin Euro olarak açıklandı.

BAROS VE RIERA YOLCU

Bu 5 oyuncunun bonservis ve yıllık ücretleriyle birlikte maliyeti 52.5 milyon Euro'ya ulaşırken bu yüksek rakamın finansmanı ise sadece kombine, forma ve reklam gelirlerine dayandırılmadı. Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacak olan sarı-kırmızılılar buradan da yüklü miktar para beklerken takımdan yollanan ve ayrılması için gün sayılan oyuncuların toplam yükü ise 32.7 milyon Euro.

Sözleşmesi sona erdiği için yolları ayrılan oyuncuların yanı sıra Fatih Terim'in istemediği oyuncuların da yollanması ile bütçe de rahat bir nefes alacak. Ayrılan Aykut Erçetin (500 bin Euro), Servet Çetin (1.5 milyon Euro), Ayhan Akman (1 milyon Euro), Stancu (2 yıl için 2.2 milyon Euro), Mehmet Batdal (350 bin Euro) ve Juan Pablo Pino (2 yıl için 1.5 milyon Euro) veda edince Aslan'ın kasasına 7 milyon 50 bin Euro kaldı.

Bu isimlerin yanı sıra yıllık 2.5 milyon Euro kazanan Milan Baros ve bu yıl 2.7, gelecek yıl ise 3 milyon Euro kazanacak olan Albert Riera'nın da takımdan gönderilmesi için fırsat kollanıyor.

KASADA 32.7 MİLYON EURO KALACAK

Terim'in kadroda düşünmediği Serkan (250 bin Euro), Sercan (750 bin Euro) ve Culio'nun (2 yıl için 1.4 milyon Euro) planlar dahilinde gönderilmesi ile birlikte kasada kalacak 32.7 milyon Euro yeni transferler için kaynak olacak. Aradaki 20 milyon Euro'luk fark ise zaten G.Saray'ın yan gelirleri ile birlikte fazlasıyla karşılanmış olacak. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com