Galatasaray'dan çok sert açıklama!

Galatasaray'dan çok sert açıklama!
Galatasaray Kulübü, TBF tarafından verilen 1 maç seyircisiz oynama cezasına ilişkin bir açıklama yayınladı.

Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Pınar Karşıyaka karşılaşmasında çıkan olaylar nedeniyle verilen 1 maçlık ceza hakkında sert bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, "Her şeye ve herkese " RAĞMEN " , Galatasaray Medikal Park basketbol takımı, şampiyonluk hedefine dün olduğundan çok daha fazla inanmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Sarı-kırmızılı ekibin resmi internet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Türkiye Basketbol Fedrasyonu'nun (TBF) 9 Nisan 2013 tarihinde verdiği disiplin kararlarının bugüne kadar benzeri görülmemiştir.

TBF'ye verdiğimiz savunmadaki benzer olay ve kararlar incelendiğinde seyircilerin salonlardan çıkartıldığı, saha boşaltma kararlarını takiben ise, TBF disiplin kurulunun ev sahibi takımlara yalnızca para cezası verdiği görülecektir.

Bunun dışında kalan tek istisnai örnek 28 Ocak 2007 'de Pınar Karşıyaka ile oynanan maçtan sonra Fenerbahçe Ülker’e verilen seyircisiz maç oynama cezasıdır ve bu ceza da para cezasına çevrilmiştir. O maçta takdir hakkını cezai indirimden yana kullanan Sayın Kurul’un, bu kez kendi gerekçeli kararında Pınar Karşıyaka taraftarının tahrik edici taşkın davranışlarını kabul etmesine rağmen, herhangi bir ceza indirimi sebebi bulamamış olması şaşırtıcıdır.

Bazı salonlarda teknik komiserine ve hakemlerine "müsabakanın bitirilebilmesi açısından anons prosedürünü" uygulatabilme güvenliğini halen sağlayamayan TBF 'nin, Sayın Vali ve Emniyet Müdürlerinin güvenlik garantisi vermesine rağmen maçı seyircisiz başlatması da son derece düşündürücüdür.

Adaletin terazisinin tamamen şaştığı, olayların oluş biçimlerine değil de kulüplere göre ele alındığı intibaını veren bir ortamda; sporda dostluk, barış, kardeşlik ortamının hakim olması nasıl beklenebilir?

Her şeye ve herkese " RAĞMEN " , Galatasaray Medikal Park basketbol takımı, şampiyonluk hedefine dün olduğundan çok daha fazla inanmaktadır ve bundan sonra çıkarılabilecek engelleri de hesaplayarak, mücadelesini kararlılık ve cesaretle sürdürecektir.

Bu durumu tek güvencemiz olarak kalan tüm sporseverlerin ve kamuoyunun takdir ve yargılarına sunuyor, taraftarımızın emin olmalarını rica ediyoruz.

Taraftarımızın yanımızda olmasına imkan tanındığı ilk maçtan itibaren, bu inanç ve coşkuyu tribünlerde de göreceğimizden eminiz." (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com