Galatasaray'dan Drogba açıklaması!

Galatasaray'dan Drogba açıklaması!
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Schalke 04'ün Drogba konsundaki itirazlar üzerine 2. Başkan Ali Dürüst, "İstedikleri itirazı yapabilirler, biz çok rahatız" dedi.
Schalke 04, Drogba konusunda ısrarını sürdürüyor. Alman Kulübü son olarak, Drogba'nın ilk maçta oynamasının ''yasal olmadığına dair itirazlarının'' UEFA tarafından dikkate değer bulunduğunu iddia etti.
 
SCHALKE'YE GÖRE UEFA İTİRAZI DİKKATE DEĞER BULUYOR!
 
Schalke, Drogba'nın transferinin, ara transfer döneminin son günü olan 1 Şubat tarihi itibariyle tamamlandığını, ancak isminin UEFA listesine bildirildiği tarihte, 5 Şubat, geçici lisansının çıkmamış olmaması nedeniyle, ilk maçta oynamasının kurallara aykırı olduğunu iddia ediyor.
 
Drogba'nın geçici lisansı 12 Şubat'ta TFF'ye gelmişti. Kulübün genel menajeri Horst Heldt, Çin kulubü Shangai'ın FIFA'ya itirazlarını kastederek, 'Transfer sorunlu olmuş, anlaşılan bu, biz hakkımız olan bir itirazı yapacağız'' demişti.
 
Alman kulübün FIFA ve UEFA düzeyindeki itirazını Pazartesi günü 11.00'e (TSİ 12.00) kadar yapacağı belirtiliyor.
 
"UEFA VERDİĞİ BİR KARARA SONRA NEDEN MUHALİF KALSIN"
 
Konuyla ilgili olarak Bugün TV'de Özgür Sancar ve Yakup Çınar'ın sunduğu Sporextra programına açıklama yapan Galatasaray 2. Başkanı Ali Dürüst, ''Schalke istediği itirazı yapabilir. Biz çok rahatız. Her şeyi kurallarına göre yaptık. UEFA başvurumuz sonucu geçici lisansı TFF'ye gönderdi. TFF ile UEFA arasında gerçekleşen işlem, yapılan yazışmalar, zaten kendiliğinden Drogba'nın oynamasını kurallar açısından mümkün hale getiriyor. Ayrıca dünyada geçici lisansla oynayan yüzlerce futbolcu var. Hiçbirinde sorun yok. FIFA ve UEFA için önemli olan futbolcunun bir an önce oynatılmasını sağlamaktır. Schalke istediği başvuruyu yapıp, istediği argümanları kullanabilir. Biz Drogba'yla ilgili her şeyi kurallarına uygun olarak yaptık. Bir sorun yok'' dedi.
 
"BİZ SON DERECE RAHATIZ, SCHALKE İSTEDİĞİ BAŞVURUYU YAPABİLİR"
 
Alman Kulübü'nün, UEFA'ya Şampiyonlar Ligi kadrosu verildiğinde, Drogba'nın isminin olmasına karşın, geçici lisansının o tarih itibariyle çıkarılmadığı argümanını kullanmasıyla ilgili olarak, ''UEFA o listeyi kabul ederken, Drogba'nın geçici lisansının çıkartılması şerhi koymuştur. Bu şekilde onay vermişti. UEFA onayladığı bir duruma sonradan neden muhalif kalsın! Böyle bir şey olamaz. Schalke istediğini söyleyip, istediği başvuruyu yapsın. Bizim açımızdan hiç bir sorun yok. Her şey kurallara uygun'' diye konuştu. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com