Galatasaray'ın müthiş geliri!

Galatasaray'ın müthiş geliri!
Sarı-Kırmızılı kulüp, TT Arena'daki kazancın yayın gelirlerini, GS Store'daki sıcak paranın da Şampiyonlar Ligi gelirlerini geride bıraktığı müjdesini verdi.
Galatasaray’dan müthiş finans atağı... 
 
Özellikle futbol takımının üst üste elde ettiği başarılar ve camiada oluşan pozitif hava, kulübün ekonomisine müthiş bir katkı yaptı.  Konuyla ilgili olarak dün Divan Kurulu’nda yapılan açıklamalar, gelinen noktayı göz önüne seriyor. Denetim Kurulu üyelerinden Mete İkiz, banka kredilerinin 110 milyon Dolar’dan 112 milyon Dolar’a çıktığını kaydederken, “Banka kredilerinin yüzde 18’i kulübe, geri kalanı Sportif A.Ş.’ye aittir. Banka kredilerinde kur farkıyla beraber 145 milyon Dolar’a yakın, kulübün yükümlülüğü vardır. Satış gelirleri 405 milyon TL, faaliyet kârı 29 milyon TL, konsolide faaliyet kârı 21 milyon TL oldu. TT Arena’nın geliri, yayın gelirinin üstüne çıktı. GS Store geliri, Şampiyonlar Ligi gelirini geçti. Taraftarımıza teşekkür ederiz” dedi. 
 
Cim Bom’un Devler Ligi geliri 35 milyon Euro civarında (82 milyon TL). Geçen sezonun şampiyonu olarak kasasına koyduğu yayın geliri ise 72 milyon TL’ydi. Bu da, stat ve store’dan elde edilen gelirin büyüklüğünü gösteriyor. Sarı-Kırmızılı kulüp, TT Arena'daki kazancın yayın gelirlerini, GS Store'daki sıcak paranın da Şampiyonlar Ligi gelirlerini geride bıraktığı müjdesini verdi.(MUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com