Galatasaray'la İlgili Olası Senaryolar!

Galatasaray'la İlgili Olası Senaryolar!
Ünay Aysan başkan seçilirse nasıl kararlar alacak? İşte GS ile ilgili senaryolar...

“Ünal Aysal başkan seçilmesi halinde Florya'nın anahtarını Fatih Terim'e teslim edecek. Arda'yı göndermek istemediğini de yakınlarıyla paylaştı. Yıldız futbolcu ısrar etse bile karşısına sözleşmeyi koyacak. Çünkü, 'Arda'nın yerini dolduramayız' görüşünde"

Sayın Ünal Aysal'ın Galatasaray başkanlığına adaylığını açıkladığı basın toplantısında sarf ettiği ve şimdiye kadar kulüp yöneticilerinden hiç duymadığımız şu söylemleri beni umutlandırdı: "Futboldan pek anlamam; ama Galatasaray'ın kurumsal kimliğinde devamlılığın sağlanması ve başarıların kalıcı olması için işin uzmanı profesyonellerle çalışacağım." Bu sözlerini ilerleyen günlerde unutur mu bilmem; ancak camia içindeki etkin kişilerle sohbetlerimde öğrendiğim bazı bilgileri paylaşayım.

Buna göre Aysal, seçilmesi halinde sportif direktör olarak Florya Tesisleri'nin anahtarını Fatih Terim'e teslim edecek. Teknik direktör seçiminin Terim'de olacağını ve dağılmış Florya'yı bu şekilde toparlamayı düşündüğünü yakın çevresine söylemiş. Aysal, Arda'nın da kulüpte kalmasından yana. Arda'nın gönderilmeyeceğini, tasarrufun Galatasaray yönetiminde olduğunu, kendisi gitmek istese bile mukavelesi olduğu için Arda'nın gitme hakkını kullanamayacağını yakınlarıyla paylaştığını biliyorum. Çünkü Aysal, Arda'nın Fatih Terim ile birlikte sahada istenen performansı yakalayacağına giderse yerinin dolmayacağına inanıyor.

Polat'ın kararı sevindirici

Bu arada Adnan Polat'ın Arda transferinde yeni yönetim ve başkanın karar vermesi gerektiğini, neticede kendisinin değil Galatasaray'ın menfaatlerinin ön planda olduğunu söylediği de kulağıma geldi. Adnan Polat tekrar başkanlığa aday olur mu olmaz mı bilmem; ama iyi bir Galatasaraylı gibi düşünmesi sevindirici. Şimdi Galatasaray'ın birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Genel kurul üyeleri ve taraftarın güvenini ve saygınlığını tekrar kazanmak zorundalar. Bu, gelecek açısından önemli. Yapılacak akıllı tercih ve yatırımların Galatasaraylılar'ın geleceğe olan güvenini geri kazandıracaktır; ki bu da geçmişteki birlik ve beraberliği sağlayacağı için kırılgan olan yapının başarı adına tekrar inşası kolaylaşacaktır.

Kaset beni haklı çıkardı

Arda'nın artık futbol sahası dışına da dikkat etmesi gerekiyor. Reyting malzemesi haline geldiğini görebilmeli. Kaset olayını pek ciddiye almadım ama o kasette gördüğüm Florya'nın net olarak çökmüş olduğu. Bu kasette başarısızlığın ana nedeni olan futbolcuya dayalı sistemin nasıl oluşturulduğunu, Adnan Polat'ın sportif direktörlük görevine çok güvenerek emanet ettiği Adnan Sezgin'in futbolcularla olan seviyesiz ilişkisini net olarak görmkteyiz. Polat'a, Sezgin'in ihanet etiğini söylediğim dönemlerde bana "Galatasaray düşmanı" dediklerini de hatırlamaktayım. O kaset, bu söylemlere karşın benim ne kadar haklı olduğumun bir kanıtı adeta.

BUGÜN /TELEGOL

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com