Galatasaraylı taraftarlar İspanya'yı istila etti!

Galatasaraylı taraftarlar İspanya'yı istila etti!
Şampiyonlar Ligi çeyrek final karşılaşmasında İspanyol Real Madrid takımıyla karşılaşacak Galatasaraylı taraftarların İspanya'yı istila edeceği belirtiliyor.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi çeyrek final karşılaşması için İspanya'ya gitti. Sarı kırmızılı takımda dünyanın en büyük takımlarından biri olan Real Madrid karşısında iyi bir skor için herkes umutlu. Sarı kırmızı taraftarlarda ise bu karşılaşmayı statda izleyebilmek için inanılmaz yollar buldu. İspanyol kulübünün Galatasaray kulübüne ayırdığı yer olan stadın 4. katındaki yer çoktan doldu. Ancak Türk taraftarların bilet operasyonu bununla sınırlı kalmadı. Avrupa'daki Türkler'in İspanyol taraftarlardan ellerindeki biletleri fazla ücret ödeyerek ellerindeki biliniyor. Maça az bir zaman kala bu biletlerin 18 bin civarına yükselmesi İspanyol polisini harekete geçirdi.

İspanyol emniyet güçleri, krizdeki ülkenin taraftarlarının biletlerini satmalarına engel olamadıkları, toplu tribün'ün haricinde İspanyol taraftarlarının arasından da bilet alan Türklerin emniyetinin nasıl sağlanacağını tartışıyor. Statdaki locaların da büyük kısmının Türkler tarafından alınması da İspanyolları endişelendiriyor.

İspanyol polisi, uluslararası güvenlik kuralları gereği Türk taraftarları stada sokmama yetkisi bulunuyor. Bu durumda Galatasaraylı taraftarların çıkaracağı olaylar da yetkilileri endişelendiriyor. Herhangi bir Galatasaray amblemli kıyafet giymeyen taraftarlara müdahele edilmemesi, ancak tezahürat yapan ya da üzerinde sarı-kırmızı renklerde kıyafet bulunan taraftarların stada alınmaması bekleniyor. Çünkü İspanyol taraftarların arasında kalan Türk taraftarların korunmasının imkansız olduğu belirtiliyor.

Galatasaraylı taraftarların İspanya'ya akınının boyutlarını tur şirketi sahibi Kayhan Çolakel açıkladı. Çolakel, Sadece Türkiye'den giden uçak sayısını ve Avrupa'daki Ultraslan organizasyonunda geleceklerin, ayrılan yerlerin çok üzerinde olduğunu söyledi. 10 binin üzerinde Galatasaraylı taraftarın İspanyollardan biletleri fazla para vererek aldığını tahmin edildiğini söyleyen Kayhan Çolakel, bir sonraki tur için ve Wembley'deki final için bile 150'nin üzerinde rezervasyon aldıklarını söyledi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com