"Galiba geç kaldık"

"Galiba geç kaldık"
AKP İzmir Milletvekili Günay, Twitter hesabından Suriye hakkında açıklama yaptı.

AKP İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, on yıllardır Irak’ta şimdi de Suriye ve Mısır’da insanların “iktidar savaşı” nedeniyle birbirini öldürdüğüne işaret ederek, “Yapılması gereken bu iktidar kavgalarına taraf olmak yerine, iç barışımıza önem verip bölgede barışın hamisi olmaktı; galiba geç kaldık!” açıklamasında bulundu.

Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile Suriye’ye olası müdahale ihtimali hakkında değerlendirmelerde bulunan Günay, Irak’ın 1980’li yıllarda şantiye gibi olduğunu ve ABD’nin teşvikiyle İran'a saldırdığını belirtti.

8yıl süren savaşın iki ülkeyi de perişan ettiğini belirten Günay, “Sonra Irak dağıldı” ifadesini kullandı. On yıllardır Irak’ta şimdi ise Suriye ve Mısır’da insanların birbirini öldürdüğünü kaydeden Günay, “Bu ‘iktidar savaşının’ bedelini halklar ödüyor; ödülü dünya şirketlerine! Yapılması gereken bu iktidar kavgalarına taraf olmak yerine, iç barışımıza önem verip bölgede barışın hamisi olmaktı; galiba geç kaldık!” paylaşımında bulundu.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Suriye’deki rejime müeyyide uygulanmak amacıyla kurulacak koalisyona Türkiye’nin de katılabileceğini açıklaması ve olası bir müdahaleye Türkiye’nin de katılacağı ihtimalinin tartışıldığı bu günlerde Günay’ın açıklaması dikkat çekti.

Suriye'deki rejime müdahale konusunun gündemde olduğu bu günlerde AKP kanadından farklı bir yorum yapan Günay, Gezi Parkı olaylarında da hükümet karşıtı açıklamalarıyla dikkat çekmişti.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com