Galip Öztürk davasında gelişme

Galip Öztürk davasında gelişme
Tutuklu 6 sanıktan 3'nün tahliyesine karar verildi.

İş adamı Galip Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 70 sanıklı ''suç örgütü'' davasında, tutuklu 6 sanıktan 3'ü tahliye edildi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, aralarında Galip Öztürk'ün de bulunduğu 6 tutuklu sanık ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

Tutuklu sanık ve avukatların talepleri alındıktan sonra duruşmaya ara verildi.

Verilen aranın ardından taleplere ilişkin kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Ali Rıza Tekin, Metin Tekin ve Yusuf Bayrak'ın tahliyesine karar verdi.

Heyet, kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması nedeniyle, iş adamı Galip Öztürk'ün de aralarında yer aldığı 3 tutuklu sanığın bu hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Muammer Akkaş tarafından hazırlanan iddianamede, Galip Öztürk'ün, ''suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek'', ''yetkili olmadığı bir iş için yarar sağlamaya azmettirmek'', ''adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs etmek'', ''rüşvet vermeye azmettirmek'', ''tehdit etmeye azmettirmek'', ''hakkı olmayan yere tecavüz etmek'', ''Yağmaya azmettirmek'' ve ''ihaleye fesat karıştırmak'' suçlarından toplam 47 ile 123 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

İddianamede, Abdülkerim Emek'in de aralarında bulunduğu diğer 69 sanığın da benzer suçlardan 1 ile 135 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmaları öngörülüyor.(MUK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com