Gamze Bulut'un heykeli dikiliyor

Gamze Bulut'un heykeli dikiliyor
Yılmaz Büyükerşen, Gamze Bulut ile Mehmet Terzi'nin Balmumu heykelini yapacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Londra Olimpiyatları'nda atletizm kadınlar 1500 metrede gümüş madalya kazanan milli atlet Gamze Bulut'un ve Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi'nin balmumu heykelini yapacağını söyledi.

Memleketi Eskişehir'e gelen ve garda çiçeklerle karşılanan Gamze Bulut, bugün babası Hasan Bulut, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, antrenörü Süleyman Altınoluk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy ile birlikte ilk olarak Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir'i ziyaret etti.

KOÇDEMİR: ARKADAN GELEN GAMZELERE DUYARLI OLACAĞIZ

Ziyaret sırasında valilikte bulunan AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı milli atlet Gamze Bulut'u tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Vali Koçdemir, Gamze Bulut'a altın taktı. Koçdemir şöyle konuştu:

"Gamze Bulut, tüm Türkiye'yi sevinçten ağlattı. Gamze, başarısı kadar güzel ahlakı ile, insanca tavrı ile her ilin hatta bize muhabbet duyan dünyadaki her evin kızı oldu. Bunu başarmak zor. Belki birkaç saniye daha hızlı koşardı. Ama insan tarafı ile güzel ahlakı ile iki kere gönüllerimizi fethetti. Bu hikayenin bir yerinde olmak isterdik. Okulunda öğretmen, taşıyan şoför vesaire. Bu zamana kadar çok bir yerinde olamadık. Ama inşallah bundan sonra beraber olacağız. En azından arkadan gelen Gamze'lere karşı daha duyarlı olacağız."

HEYKELLERİ YAPILIP BALMUMU MÜZESİNE KONULACAK

Gamze Bulut ve beraberindekiler Valilikten sonra CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti. Yılmaz Büyükerşen, Gamze Bulut gibi Eskişehirli olan eski milli maratoncu ve Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi'nin balmumu heykelini yapacağını söyledi.

Bulut ve Terzi'nin balmumu heykellerini kendisinin yapacağını ve Eskişehir'deki Balmumu Müzesi'ne koyacağını belirten Yılmaz Büyükerşen "Önümüzdeki ay beden ölçülerini alıp balmumu heykellerini yapmaya başlayacağım" dedi.

Milli atlet Gamze Bulut'u kutlayıp başarılarının devamını dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "Madalya fakiri olimpiyatlarda, Gamze'nin kazanmış olduğu madalya, ülkemize özellikle Eskişehir'e çok büyük bir ödül oldu. İçerisinde siyasi parti liderleri, efsane Eskişehirspor futbolcuları, Eskişehirli sanatçıların bulunduğu balmumu müzesi için Gamze Bulut ve Mehmet Terzi'nin de balmumu heykellerini yapmak istiyorum. Bunun için önümüzdeki Eylül ayında ölçülerini alacağım" diye konuştu.

GÜMÜŞÜ ALDIN ALTINI BEN TAKIYORUM

Gamze Bulut da, Yılmaz Büyükerşen'e üzerinde olimpiyatlarda altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'in ve kendisinin imzasının blunduğu formasını hediye etti. Büyükerşen, olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan milli atlete bir plaket ile bir büyük altın vererek "Gümüş madalyayı olimpiyatlarda taktılar. Altın madalyanı da ben takıyorum" dedi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com