Gana'lı öğrenciler Kütahya'da

Gana'lı öğrenciler Kütahya'da
Türkçe Olimpiyatlarına katılmak için Türkiye'ye gelen Gana'lı öğrenciler Kütahya'ya gelerek ilk Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'ye makamında nezaket ziyaretinde bulundular.

Türkçe Olimpiyatlarına katılmak için Türkiye'ye gelen Gana'lı öğrenciler Kütahya'ya gelerek ilk Kütahya Valisi Kenan Çiftçi'ye makamında nezaket ziyaretinde bulundular. Kendilerini Kütahya'da görmekten son derece mutlu olduğunu ifade eden Vali Çiftçi, “Yıllardır hep hayalimizdeydi. Türkçe olimpiyatlarına gelen gençleri bizde mutlaka bir gün misafir edelim ve onlarla sohbet edelim. Bütün insanlar kardeş, bunun rengi, cinsi, milliyeti, memleketi, dini, ırkı hiçbir şeyi fark etmez. Bir kardeşlik havası var biz burada bunu görüyoruz. Afrika yıllardır bize belki hep uzak kaldı. Hep kendi içimizde kendi komşularımıza bile açılamamıştık. Fakat şuanda Afrika'nın en uzak yerlerindeki insanlarla iletişim kuruyor ve onlarla muhabbet ediyoruz, bu çok sevindirici. Bir diğeri de bu gençler Türkçe öğrenmişler, Türkçe konuşuyorlar ve Ülkelerinde de en iyi eğitimi alıyorlar. İnşallah bu gençlerimiz Dünyada güzel şeyler yaparlar diye ümit ediyorum. Eğitiminde vesile olan en büyüğünden en küçüğüne kadar kimlerin emeği varsa hepsini canı gönülden kutluyorum. Artık Dünya o kadar küçüldü ki hepimiz birbirimizle irtibatlıyız” dedi.
Eskiden seyyahların olduğunu Kütahya'nın da Evliya Çelebisinin olduğunu açıklayan Vali Çiftçi, “Evliya Çelebi Gana'ya kadar gidemedi ama artık sizler yeni Evliya Çelebilersiniz. İnşallah bu gençler Dünyadaki kendi akranlarıyla yarışarak insanlığın faydasına hem bilimde hem diğer alanlarda çok güzel keşifler yaparlar. Hem kendi Ülkelerine, hem Afrika'ya, hem de Dünya'ya faydalı eserler ortaya koyarlar diye ümit ediyorum” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com