Gandi İle Fena Dalga Geçti!

Gandi İle Fena Dalga Geçti!
Melih Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun kurultay konuşmasıyla fena dalga geçti...

elmahaber


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Kurultayı'nda yaptığı konuşma, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından tiye alındı. Melih Gökçek, Kılıçdaroğlu'nu Facebook'taki sayfasından topa tuttu ve CHP liderini çok kızdıracak açıklamalar yaptı.

Bugün Gazetesi yazarı Gülay Göktürk'ün yazısının duygularına adeta tercüman olduğunu Facebook'taki sayfasında ifade eden Gökçek, ayrıca o yazıdan ayrıntılara yer verdi.

Gülay Göktürk'ün o yazısında Gökçek'i bu kadar mutlu edecek neler vardı derseniz hepsini Melih Gökçek'in sayfasından aynen alıntılıyoruz:

"Onun adı Kemal

Of of of... O ne konuşmaydı öyle!
Kılıçdaroğlu'nun kurultay konuşması sosyal demokrasinin yeni liderinin çapı, bakış açısı ve vizyonuyla ilgili bir fikir verdi sanırım.

İktidara yürüyüş kurultayında Kemal Bey'in önlerine serdiği o muhteşem "Üçüncü Yol", endişeli modernlerin bütün endişelerini gidermiş midir; cumartesi gecesi nice zamandır ilk defa huzur içinde bir uykuya dalmışlar mıdır, dersiniz?

Beni soracak olursanız, o konuşmayı dinlediğimden beri kâbuslar görüyorum. Allah esirgeye, ya Kemal Bey iktidara gelirse diye...

Her şeyi geçtik... Yeni CHP'nin yeni liderinin bırakınız Kürt sorununu çözmeyi, daha Kürt lafını bile ağzına alamamasını; ülkeyi kasıp kavuran iki dillilik tartışmasını duymazdan gelişini, Poyrazköy'deki yeni patlayıcılardan bahsetmeyip Ergenekon'a selam yollayışını, yani siyasi programdaki "eski tas eski hamam" görüntüsünü bir kenara koyduk.

Peki ya işsizlik ve yoksulluk için söylediklerine ne demeli? Onlar ne korkunç, ne akla ziyan şeylerdi öyle!

CHP lideri yoksulluk sorununu nasıl bir çırpıda çözüvereceğini birkaç cümleyle açıkladı Kurultay'da.

Aslında çözüm, insana "Şimdiye kadar neden kimse akıl edemedi" dedirtecek kadar basit: Bütün yoksulları maaşa bağlayacakmış. Böylece (Kılıçdaroğlu'nun daha önce açıkladığı rakama göre) sayıları 15 milyonu bulan yoksullar tıpkı işçi ve memurlar gibi her ay başı bankamatikten maaşlarını çekecekler ve yoksulluktan kurtulacaklarmış. Böylece "sadaka dağıtan devlet"ten "sosyal devlet"e geçmiş olacakmışız.

Harika değil mi? Ancak küçük bir sorun var: Kılıçdaroğlu on beş milyon yoksulun maaşlarını kendi cebinden vermeyeceğine göre, bir yerden verecek. Nereden? Tabii ki bizim vergilerimizden... Peki yoksulluğu ortadan kaldırmak için bulduğu bu muhteşem çözümü açıklamadan önce vergi verenlere sormuş mu; sen verginle 15 milyon yoksulu düzenli maaşa bağlamayı kabul ediyor musun, diye? Tabii böyle bir şey aklından bile geçmemiş. Çünkü onun adı Kemal..."

Gökçek sayfasında yer verdiği bu satırlardan sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nu bir de kendi kaleme aldığı sözlerle eleştirdi. CHP Genel Başkanı'nın kurultay konuşmasında dile getirdiği vaatleri gülünç ve gerçekleştirmesi imkansız olarak gören Gökçek, alaylı ifadelerinde  şu satırlara yer verdi:

"Kılıçdaroğlu uçtu !Tüzük hatası nedeniyle Parti Meclisi'ni yeniden seçmek için toplananCHPkurultayına Kılıçdaroğlu'nun vaat yağmuru damgasını vurdu. CHP liderinin direkt ekonomiyi ilgilendinen sözlerinden sadece 7'sinin yıllık maliyeti 156 milyar lirayı buluyor...Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı toplam 41 vaatten 8 tanesi doğrudan ekonomiyi ilgilendiriyor. Ekonomiyle ilgili vaatlerinden bir tanesini hesaplamak hem mümkün değil hem de uluslararası ticari anlaşmalara aykırılık gösteriyor. Kılıçdaroğlu'nun, iktidar olması durumunda verdiği sözleri yerine getirebilmesi için, bugünkü bütçe gelirlerine ilave olarak her yıl yaklaşık 62 milyar, orta vadede de 56 milyar lira kaynak bulması gerekiyor.ama nasıl olsa bir kaç hafta sonra BEN BÖYLE BİRŞEY SÖYLEMEDİM der:-))"

Gökçek'in eleştirileri bununla da kalmadı. Başka bir yazısında ise şunları ifade etti:

"Sayın Kılıçdaroğlu, Çinlilerin atasözünden yola çıkarak; bir insana her gün balık vererek karnını doyurmaktan öte artık ona balık tutmayı öğretseniz ve yolunu gösterseniz daha inandırıcı olursunuz... ANKARA da beltek kurslarını örnek alabilirsin mesela...gerçi senin belediyelerinden ne hayır varki senden hayır olsun ÇANKAYA belediyesi meslek diye MİLLETe dansözlük kursu açmıştı.Kahvemi içtim, telvesini soğuttum. Başı bereli birine bir yol görünüyor ammaa 6 ay mı desem, 8 ay mı desem, fakat seneye kalmaz.."

Gökçek'in bu ifadelerini değerlendirecek olursak sadece bu kadarla sınırlı kalacağını düşünmek yanlış olur. Anlaşılan o ki; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği düellodan beri sürdürdüğü tavrı katlayarak, daha da ağırlaştırarak sürdürecek. Özellikle son kurultay konuşmasının ardından Kılıçdaroğlu, uzun süre Melih Gökçek'in dilinden düşmeyecek gibi..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com