Gandi'den Flaş Açıklamalar!

Gandi'den Flaş Açıklamalar!
Hadi Özışık'ın BEST FM'de yayınlanan 'Konuşan Türkiye' programına konuk olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çarpıcı açıklamalar...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Gürsel Tekin 4 Ağustos günü MYK Üyesi olacak. Hafta sonu birlikte Kahramanmaraş'a gideceğiz. Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak" dedi. Kılıçdaroğlu, "Büyükanıt yargılanacak" sözlerini de ifade etti.

Best FM'de yayımlanan "Hadi Özışık'la Konuşan Türkiye" programına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu güncel siyasi gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hadi Özışık'ın sorusu üzerine Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Mayıs 2007'deki görüşmesini de değerlendiren Kılıçdaroğlu, "Büyükanıt yargılanacak" dedi. Büyükanıt ile Erdoğan'ın 2007 seçimleri öncesi anlaştığını idia eden Kılıçdaroğlu, "Bu görüşmeyi gizini hala koruyor. Devletin kayıtlarında olmayan bir görüşme bu. Biz görüşmeyi yargıya taşıyacağız. Büyükanıt bu görüşmeyle ilgili olarak hesap verecek" dedi.

Özışık'ın CHP örgütlerine ilişkin sorularını da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Görevden almaları durdurduk. Değerlendirmemizi 12 Eylül sonrası yapacak ve performanslara bakacağız. Çalışanların başımızın üstünde yeri var. İl başkanlarımızın performanslarını ölçeceğiz. Örgütü bir değerlendirmeden geçireceğiz" ifadesini kullandı.

Hadi Özışık'ın "Gürsel Tekin'in durumu ne olacak, bu konuda çok fazla SMS ve mail geliyor" demesi üzerine Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"Gürsel Tekin şu an Parti Meclisi üyemiz. Biliyorsunuz Parti Meclisi'miz tüzük gereği iki ayda bir toplanıyor. Önümüzdeki toplantı bu yüzden 4 Ağustos'ta gerçekleşecek. Gürsel Tekin arkadaşımız da 4 Ağustos günü Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi olacak. Hafta sonu da birlikte Kahramanmaraş'a gideceğiz. 4 Ağustos'tan sonra Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com